Nagroda Ministra z rąk Ministra u Premiera!

Na stronie Ministerwsta czytamy: "15 października 2012r. premier Donald Tusk i minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbyła się 15 października w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, wręczyli nauczycielom zasłużonym dla polskiej edukacji odznaczenia państwowe, medale i nagrody."
Dyrektor Józef Marciniszyn został zaproszony na tę uroczystość przez panią Beatę Pawłowicz - dolnośląskiego kuratora oświaty. W tym roku przyznano 414 Nagród Ministra (z których dwie przypadły dyrektorom lubińskich szkół  - drugą nagrodę otrzymała dyrektor SP 14 - pani Joanna Piękna). Udział w uroczystości w stolicy jest ogromnym wyróżnieniem  - do odbioru nagród i wyróżnień osobiście zaproszono 47osób spośród tysięcy nauczycieli z całej Polski (nagrodzonych zarówno medalami KEN, medalami za wieloletnią służbę czy Nagrodami Ministra). Zobacz artykuł ze strony MEN

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Nagrody i wyróżnienia dla nauczycieli I LO

Wśród wielu wyróżnionych pedagogów  "Kopernika", znależli się też Ci, którzy zostali uhonorowani przez władze lokalne i państwowe. Wyróżnienia i nagrody przyznane przez władze oświatowe naszym nauczycielom w 2012r to:
Medale za długoletnią służbę, które w tym roku otrzymały:
pani Elżbieta Herda (srebrny)
pani Monika Kosińska - Dziewiatowska - (brązowy)
pani Liliana Wiśniewska - Korzeniewicz.  - (srebrny)
Nagrodami Prezydenta Miasta Lubina zostali wyróżnieni:
pan Józef Marciniszyn,
pani Barbara Mikosza,
pani Małgorzata Wiszowska.
Gratulujemy nagrodzonym, a  wszystkim nauczycielom przekazujemy  życzenia od pani Minister Edukacji Narodowej Krystyny Szumilas oraz życzenia Dolnośląskiego Kuratora Oświaty pani Beaty Pawłowicz.


Dzień Nauczyciela Serca (U NAS) rozwesela!

12 października 2012r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Nauczyciela. Po 4 lekcjach odbyła się uroczysta akademia, w której udział wzięli zaproszeni goście, nauczyciele oraz uczniowie. Po części oficjalnej, podczas której nauczyciele otrzymali okolicznościowe nagrody i wyróżniena, klasa 2b przygotowała krótką część artystyczną, a po uczniach scenę opanowali nauczyciele. Tradycyjnie w "Koperniku" Dzień Nauczyciela jest okazją, aby to właśnie nauczyciele (z okazji swojego święta:)zrobili coś dla uczniów. W tym roku licznie zgromadzona widownia mogła zobaczyć "Koncert Po Bitwie". Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili. Po raz kolejny belfrowie pokazali swoją "drugą twarz" i na pewno udowodnili, że mają do siebie spory dystans - i potrafią się z siebie śmiać.  A wszystko to dla Was - drodzy uczniowie! Cóż, niektóre rzeczy tylko w "Koperniku"!!! Dziękujemy za taką frekwencję i uśmiechy na twarzach:)
Do następnego roku - a co to będzie? Zobaczymy, ale na pewno coś wymyślimy!
Zobacz zdjęcia. Zobacz film
Przypominamy również dlaczego "Dzień Nauczyciela Serca (u nas) Rozwesela"!
Zobacz też
artykuł na portalu miasta o naszej tegorocznej akademii:).


Dziewczyny walczyły w finale!

11 października 2012r  w Olszynie koło Lubania odbył się Finał Dolnośląskich Sztafetowych Biegów Przełajowych w Kategorii dziewcząt. Nasza drużyna, która zakwalifikowała się do finału po zwycięstwie w zawodach powiatowych zajęły ostatecznie XII miejsce. Gratulujemy naszyj drużynie, która walczyła w składzie:
Justyna Adamczyk (3d), Kamila Gut (3d), jagoda Mrózek (1c), Agata Serwa (1b), Magda Łagocka (1d), Patrycja Ciupa (1d), Angelika Rzaźwicka (1a), Adriana Strózik (1d), Renata Przydatek 93e), Weronika Drozda (1a), Eliza Buldańczyk (1b).
Zobacz zdjęcia.


Nasi na podium w Nordic Walking!

 

14 października 2012r. odbyły się IV Mistrzostwa Lubina w Nordic Walking pod patronatem prezydenta miasta Lubina. Zawody zostały rozegrane na górkach za PKS-em przy ul. M. Skłodowskiej-Curie. W rywalizacji wzięło udział 27 uczniów I LO: 17 dziewcząt i 10 chłopców. Dawid Brzemiński (3b) zajął II, a Piotr Musielski uplasował się na III miejscu. Wsród dziewcząt na II miejscu była Angelika Rzeźwicka (1a), III miejsce wywalczyła Roksana Nikos (1e). Gratulujemy!!! 
Zobacz zdjęcia


Damian Kłusek - IX miejsce w szpadzie!

14 października 2012 r. w Gliwicach odbył się Puchar Polski w Szpadzie. W zawodach wystartowało 120 uczestników, w tym uczeń naszej szkoły Damian Kłusek z klasy 1b. Po długich i zaciętych walkach Damian ostatecznie zajął IX miejsce.
Serdecznie gratulujemy!


Liga Strzelecka u boku Mistrza!

Każdy, kto chciałby podszkolić swoje umiejętności strzeleckie, może to zrobić u boku naszego mistrza - Piotra Wojciechowskiego! Przypominamy, że we wrześniu Piotrek wywalczył tytuł Mistrza Polski w konkurencji Pistolet Standard 3 x 20. 
24 października ruszyła Szkolna Liga Strzelecka. Treningi  zaplanowano na środy i piątki od godziny 16.00 w budynku Ligi Obrony Kraju przy ul 1-go Maja 5 w Lubinie. Piotrek obiecuje wsparcie techniczne szkolnej drużyny w piątki. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie sie właśnie do niego! Zobacz artykuł o sukcesach Piotrka na stronie gminy.Jesienne wojaże za nami
Klasa 2d
W poprzednim podsumowaniu miesiąca nie pisaliśmy o warsztatach językowo-ekologicznych w Danii klasy 2d, które odbyły się w dniach 23 - 29 września 2012r. Tradycyjnie cały program opracowała i przygotowała nasza absolwentka pani Renata Szwebs, która mieszka w Danii już ponad 20 lat, a klasa przebywała pod bacznym okiem wychowawczyni pani Marioli Lech. Program wycieczki jest tak konstruowany, aby współgrał z profilem danej klasy - tak więc odwiedzane szkoły i instytucje związane były z zainteresowaniami i przyszłością uczniów biol - chemu. Część turystyczna jest wspólna dla wszystkich wyjazdów - jak np wejście na wiatrak - niby nic, ale radości przy tym co nie miara! 2d wróciła zachwycona!
Jak zwykle nas to nie dziwi:) Zobacz zdjęcia.

Klasa 2b
Tegoroczną "duńska jesień" zamknęła klasa 2b, która w dniach 1 - 7 października wraz z wychowawcą panią Moniką Kosińską- Dziewatowską i anglistką panią Agnieszką Nowacką przebywała w Danii na warsztatach językowo - naukowych. Program wizyty, opracowany i przygotowany tradycyjnie przez panią Renatę Szwebs (naszą absolwentkę od wielu lat mieszkającą w Danii), obejmował m.in. wizytę w duńskim liceum i na Uniwersytecie w Alborgu, gdzie młodzież uczestniczyła w wykładach. Oprócz części "oficjalnej" duńskie wyjazdy obfitują w szereg atrakcji -  turystyka, rekreacja i integracja klasy - to tylko część z nich:) W ten sposób klasa 2b zamknęła jesienny "sezon na Danię."
Za rok ruszają następni! Zobacz zdjęcia

Klasa 3a
W dniach 1 - 4 października klasa 3a odbyła swoją ostatnią klasową wycieczkę wraz z wychowawcą p. Lucyną Krawiec i p. Martą Bugajenko. Pogoda sprzyjała pieszym wycieczkom po okolicach Karpacza, a świadomość, że to ostatni wspólny dłuższy wyjazd na pewno sprawił, że były to wyjątkowe 4 dni. Kto nie był, niech żałuje! Teraz już tylko Matura:)
Zobaczcie zdjęcia!

 

 

Sukcesy uczniów i absolwentów "Kopernika"  w wielkim świecie!
Ada Nasiadka

Chociaż w październiku zakończyła się przygoda Ady Nasiadki w "Bitwie na Głosy", ale i tak jesteśmy z niej bardzo dumni i nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło! Ada wraciła do szkoły - a wiele osób bardzo się za nią stęskniło! Przede wszystkim gratulujemy występów! Z pewnością  doświadczenia i to czego się nauczyła się nasza uczennica jest bezcenne i tego nic jej nie odbierze! Dziękujemy za emocje, życzymy sukcesów i spełniania kolejnych marzeń! A wszystkim, którzy głosowali na zespół P. Rubika dziękujemy za wspieranie naszej koleżanki. Szkoda tylko, że   Ada nie zdążyła zaśpiewać solówki. My i tak jesteśmy pewni, że usłyszymy ją i o niej jeszcze wiele razy! Ada - kochamy Cię!

Mateusz Dróżdż
O sukcesach naszego absolwenta Mateusza Dróżdża już w tym roku pisaliśmy, gdy został laureatem nagrody Gazety Prawnej za swoją pracę magisterską. Obserwujemy rozwijającą się karierę młodego prawnika Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Ostatnio nasz absolwent pojawił się w mediach jako ekspert - tym razem od imprez masowych. Jego komentarze prawne można było ogladać w TVN24 i Polsat News. W październikowym "Przeglądzie Sądowym" pojawiła się publikacja Mateusza Dróżdża: "Katalog dóbr prawnie chronionych - jeden z elementów kodyfikacji prawa cywilnego". Wszyscy, którzy są zainteresowani studiami prawniczymi, będą mogli spotkać się z naszym absolwentem podczas tegorocznych Dni Kultury. Zapraszamy już teraz! A jesteśmy po prostu dumni i życzymy kolejnych sukcesów!

facePalmFiction
Z ogromną przyjemnością i niueukrywaną satysfakcją dzielimy się kolejnymi informacjami o sukcesach naszych absolwentów!  Kamil Kuźmiak i Mateusz Stanisławczyk poznali się właśnie w szkole, a jako uczniowie bez wątpienia najbardziej angażowali się w życie artystyczo-filmowe szkoły:) I tak po kilku latach, współpraca przybrała konkretniejszą formę i oto teraz tworzą Grupę filmową facePalm Fiction. Grupa zajmuje sie kompleksowymi realizacjami video. Jednym z efektów wspólnej pracy jest teledysk, który powstał podczas wakacji (m.in w naszej szkole). Klip został nagrany w całości w Lubinie  przez  Kamila i Mateusza (Szoguna i Stana). Warto równiez przypomnieć, że to oni, jako pierwsi, redagowali szkolną telewizje (1lo tv). Tak wiec kolejne uczniowskie marzenia przybierają realną formę - teraz obaj działają komercyjnie w branży filmowej. Prowadzą również warsztaty fotograficzne i filmowe, w których będziecie mogli wziąć udział podczas tegorocznych Dni Kultury. Zapraszamy już teraz! Zwiastun klipu zobaczycie na 1lo tv, a cały teledysk znajdziecie tutaj


Karolina Krawiec, Hubert Kułacz
To, że kochamy sztukę wiadomo nie od dziś. Chyba w niewielu szkołach nieartystycznych tak wiele wagi i uwagi przywiązuje się do rozwijania talentów artystycznych uczniów jak u nas. Zależy nam nie tylko na wysokich standardach nauczania (dowodem na to są wyniki matur i miejsce szkoły w rankingach), ale na wszechstronnym rozwoju młodych ludzi. Na bieżąco staramy się śledzić i informować o sukcesach naszych uczniów i absolwentów. Oprócz już znanych i uznanych nazwisk, cieszy nas fakt, ze coraz młodsze pokolenia absolwentów "Kopernika" robią kariery! I tak, na przykład, CK Muza zaprasza (12.11) na spektakl pt. " Świadectwa wzlotu upadku wzlotu wzlotu wzlotu upadku i tak dalej Antka Kochanka", w którym m.in. wystąpi nasza absolwentka Karolina Krawiec (na zdj. pierwsza od lewej).
Z kolei inny absolwent I LO, Hubert Kułacz, który w zeszłym roku wystąpił ze swoim dyplomowym monodramem podczas Dni Kultury, poinformował nas, że rozpoczął pracę w jednym z łódzkich teatrów i wkrótce będzie można go zobaczyć w jednym z premierowych przedstawień - gratulujemy i czekamy na szczegółowe informacje! Cieszy nas to, że Ci, którzy odkryli artystyczne pasje własnie u nas rozpoczynaja kariery w wymarzonych zawodach!


Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information