OLIMPIJSKIE LAURY!
Rafał Swakoń po raz kolejny uzyskał tytuł Laureata Olimpiady "Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego...".W dniach 24 - 26 maja 2012r w Warszawie odbył się etap centralny tego konkursu, w którym rywalizował nasz tegoroczny maturzysta, absolwent klasy 3b.  Na 40 uczestników etapu centralnego Rafał zajął 10 miejsce w Polsce, a w kategorii "Eksponat" nasz uczeń był najlepszy i zajął I miejsce!
Ogłoszenie wyników odbyło się na Zamku Królewskim. Gratulujemy i życzymy sukcesów na studiach!

 

 

 MATURA 2012
Maj w życiu liceum to przede wszystkim matura - nie inaczej było w "Koperniku". W tym roku egzamin maturalny ruszył w piątek, 4 maja, egzaminem pisemnym z pierwszego przedmiotu obowiązkowego jakim jest język polski zdawany na poziomie podstawowym. W tym roku po raz pierwszy rozdzielono poziomy z języka polskiego i matematyki na inne dni. I tak zanim maturzyści przystąpili do egzaminu dodatkowego z j. polskiego (PR) 7 maja, to w sobotę 5 maja, niemal wszyscy mieli już za sobą ustny egzamin z języka obcego, który jest również obowiązkowym egzaminem dla wszystkich zdających. W tym roku, po raz pierwszy egzamin ten zdawany był w nowej formule bez określania poziomu. I tak kolejno, dzień po dniu, nasi maturzyści przystępowali do egzaminów: obowiązkową matematykę na poziomie podstawowym zdawali wszyscy 8 maja, a jako przedmiot dodatkowy (PR) Ci, którzy wybrali ten przedmiot w swoich deklaracjach, zdawali 9 maja. Cały egzamin zakończył się w naszej szkole 22 maja - egzaminem z języka hiszpańskiego, do którego przystąpiły... 2 osoby. Teraz pozostaje nam czekać na wyniki, które w tym roku dotrą do szkół 29 czerwca, w dzień zakończenia roku szkolnego:)
Wszyscy niecierpliwie czekamy na świadectwa maturalne naszych maturzystó, ale z komentarzy uczniów wynika, że powinno być nieźle. Zobacz zdjęcia.
Zobacz tegoroczne arkusze (CKE) oraz przykładowe rozwiązania (Interia)


KONKURSY
Jak zwykle nasi uczniowie biorą udział w licznych konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych. Mimo maturalnego maja, nie przegapiliśmy żadnego z nich!
W maju otrzymaliśmy wyniki Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny".  Siedem osób zdobyło wyróżnienia:
W kategorii JUNIOR: Paweł Tomys (1a), Jakub Jaroszewski (1a) oraz Kevin Hallovic (1a).
W kategorii STUDENT: Dawid Brzemiński (2b), Krystian Chocholak (2f), Agata Stańczyk (2c) oraz Wiktor Jędrzejewski (2a)12 i 13 maja 2012r rozgrywany był we Wrocławiu krajowy finał Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych. Brało w nim udział troje lubinian, w tym reprezentant naszej szkoły - Jakub Jaroszewski (1a). Każdego dnia zawodnicy rozwiązywali po 16 zadań. Liczyła się nie tylko poprawność rozwiązania, ale i czas. Główną nagrodą w konkursie był wakacyjny wyjazd do Paryża na międzynarodowy finał konkursu. Jakub bardzo dobrze poradził sobie z zadaniami, ale na paryski finał tym razem punktów nie wystarczyło. Spróbuje znów za rok, a bogatszy o tegoroczne doświadczenia ma spore szanse! GMiL to trudny konkurs. Zakwalifikowanie się do finału jest sporym sukcesem. Gratulujemy więc Jakubowi wiedzy, zdolności i umiejętności logicznego myślenia!


Bezkonkurencyjne!
11 maja odnieśliśmy kolejny sukces! Trzy uczennice klasy Ie: Patrycja Kuklińska, Kamila Majewska i Magdalena Predko zdobyły I miejsce w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Turystyczno- Krajoznawczym PTTK w etapie powiatowym, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Kamila Majewska najlepiej ze wszystkich napisała test wiedzy turystyczno-krajoznawczej. Dziewczyny miały przed sobą trudne zadania - musiały wykazać się sprawnością fizyczną na torze rowerowym z przeszkodami, znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy, poradzić sobie z zagadnieniami z biologii i geografii oraz zdać bieg na orientację w terenie. Jak widać były bezkonkurencyjne! Zobacz artykuł na portalu miasta.


LIGA STRZELECKA

22 maja została zakończona ostatnia tura IX Edycji Szkolnej Ligi Strzeleckiej 2011-2012 Szkół Ponadgimnazjalnych. Najlepsze indywidualne rezultaty w kategorii pistolet pneumatyczny osiągnęli :
I miejsce - Piotr Wojciechowski (2a)                                                                                             
II miejsce - Filip Ożga (1a)
Drużynowo w kategorii pistolet pneumatyczny:
Wojciechowski Piotr i Tomaszewska Magdalena - II miejsce
Ożga Filip i Roicka Paulina - IV miejsce
W skład drużyny szkoły weszli:

Męcfel Emilia Ia                                          Piliński Michał Ia

Kunysz Dominika Ic                                   Ożga Filip Ia

Tomaszewska Magdalena Ic                   Chudy Michał Ia

Roicka Paulina Ic                                       Stankiewicz Przemysław Id

Nowak Laura Ic                                           Wodziczko Jakub Ie

Świątek Aleksandra Id                               Wojciechowski Piotr IIa

Tórz Kinga Id

Gutek Aleksandra IIc


III miejsce w SIATKÓWCE PLAŻOWEJ
11 maja 2012r odbyły się Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Plażową Piłkę Siatkową Dziewcząt, w których nasze dziewczęta zajęły III miejsce przed Zespołem Szkół nr 2 i II LO.
W skład reprezentacja naszej szkoły weszły:
Natalia Masłowska
(1e), Katarzyna Jasiukiewicz (1e), Dominika Gubernat (1b). Zobacz zdjęcia.ROSNĄ PRZYSZLI EKONOMIŚCI!
29 maja 2012 r. w I LO odbył się Konkurs Wiedzy Ekonomicznej. Wzięło w nim udział 73 uczniów z klas pierwszych. Konkurs przewidywał trzy etapy zadań: I - test wiedzy ogólnej ekonomicznej, II – grę symulacyjną odnośnie wielkości planowanej produkcji, III – zadania problemowe.
Pani Jolanta Świetlik -  nauczyciel Przedsiębiorczości - była organizatorką konkursu, a w przygotowaniach do konkursu uczestniczyli następujący uczniowie: Tomek Czekajło, Renata Przydatek, Mateusz Polański, Mateusz Górka, Eliza Olech, Igor Latus, Patrycja Dudek.


ROSNĄ PRZYSZLI ARTYŚCI
17 maja 2012r w auli zostały wręczone nagrody w konkursie plastycznym "Impresje malarskie - Gustaw Klimt". Przepiękne prace konkursowe możecie cały czas podziwiać w naszej "Galerii w kominie". Jury I edycji konkursu, w którego składzie znaleźli się artyści plastycy: Iza Bartosiewicz, Joanna Siwak, Anna Wiśniewska, Stanisaw Lipiński - Przewodniczący Jury, wyłoniło najlepsze prace, a ich autorami są:
Kategoria Liceum:
Magda Pizoń, Agata Lamek, Dominika Zarówna oraz Magda Predko.
Kategoria Gimnazjum:
Adam Błaszczak, Krzysztof Owczarek, Michał Truchan, Olga Szlachtycz, Alicja Stawowczyk, Barbara Zimoch.


NIEMIECKI NA SZÓSTKĘ

III etap konkursu "Niemiecki na szóstkę" był tym razem przeznaczony tylko dla uczniów z klas I i II. Obowiązywała tematyka "Der Mensch und sein Platz auf der Erde" oraz zakres gramatyczny: Praeposionen (kl. I) oraz Rektion der Verben (kl. II). Najlepsze wyniki uzyskali :

Klasa I:
1. Jessica Groszek If, 2. Anna Wysocka If, 3. Kevin Halilović Ia i Agata Dobosz If
Klasa II:
1. Adrianna Gromada IIf i Dorota Godlewska IIf, 2. Martyna Sadowska IIc


HIT MIESIĄCA - THE YOUNG AMERICANS!!!
26 maja pożegnaliśmy grupę 50 niezwykłych ludzi wchodzących w skład team'u the Young Americans. Po raz kolejny dzięki warsztatom, SHOW i możliwości goszczenia  w swoich domach niezwykłych młodych ludzi jesteśmy bogatsi o cudowne doświadczenia, nowe przyjaźnie, nowe spojrzenie na świat i ludzi. Nie ma w tym przesady - wszyscy, którzy zaufali nam i YA i zdecydowali się na udział w warsztatach na pewno przeżyli trzy niezwykłe dni! Wyjątkowo w tym roku, zarówno polscy uczestnicy jak i Young Americans dostali w prezencie jeszcze jeden dzień! Piątek był "dniem wolnym", co nie zdarza się właściwie nigdy. W ten sposób nasi goście i fanclub YA spędzili wspólnie cały dzień. Było ognisko, koncert, karaoke, rodzinne rozmowy, przejażdżki konno i na rowerach i mnóstwo pozytywnego nastawienia do ludzi!
Czwartkowe SHOW było bez wątpienia potwierdzeniem, że mamy niezwykłych uczniów. YA byli zachwyceni otwartością i energią jaką emanowali uczestnicy warsztatów. Jedno wiemy na pewno - bez względu na koszty - jesteśmy oddani temu projektowi do końca. A zatem, kto nie zdążył, nie wierzył lub po prostu przegapił ma możliwość przeżyć to wszystko już za rok - kolejne warsztaty YA w Lubinie odbędą się 13 - 15 czerwca 2013!!! Już teraz zapiszcie te daty! Jeszcze raz gorąco dziękujemy wszystkim rodzinom goszczącym za przyjęcie YA do swoich domów - bez Was zorganizowanie warsztatów byłoby po prostu niemożliwe!!! Dziękujemy również wszystkim naszym przyjaciołom, którzy pomogli nam w organizacji warsztatów i jak najlepszym ich przebiegu!
Zobacz zdjęcia: Day 1, Day 2, Day 3, Day 4:), Farewell oraz artykuł na portalu miasta. (i więcej zdjęć: Day 1 i 3 znajdziecie tutaj)

"KOPERNIK" W PODRÓŻY
Koniec maja obfitował w wiele wydarzeń. Oprócz Young Americans, którzy są ciągle w trasie po świecie, dwie klasy wybrały się w podróż - jedni do stolicy (2a),a drudzy do Danii (2d), Czekamy na zdjęcia i relację z odbytych wojaży...

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information