Nasi Olimpijczycy:                                                                                 
 RAFAŁ SWAKOŃ - ETAP CENTRALNY!!!

Rafał Swakoń (3b) został zakwalifikowany do zawodów centralnych  tegorocznej edycji Olimpiady Tematycznej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768 - 1864. Od konfederacji barskiej do powstania styczniowego". Rafał uplasował się na 2 pozycji w naszym województwie! Należy zaznaczyć, że do etapu centralnego zakwalifikowały się zaledwie 3 osoby (w tym tylko nasz uczeń spoza Wrocławia).

W etapie wojewódzkim wzięło udział 12 ( z 48 uczestników szczebla rejonowego), ponieważ tylko tylu uczniów z całego woj. dolnośląskiego przeszło do tego etapu! Rafał, uczeń mat-fizu(!) już po raz drugi znalazł się w finale tej Olimpiady. W zeszłym roku został jej Laureatem! Trzymamy kciuki za etap centralny, który odbędzie się (po jego maturze) w dniach 24-26.05 w Warszawie.
"Chapeau bas" - czyli jak mawia większość z nas: "czapki z głów!"


WIKTOR JĘDRZEJEWSKI - wywalczył tytuł FINALISTY!!!
14 kwietnia 2012r. odbył się we Wrocławiu finał Olimpiady Lingwistyki Matematycznej
Wiktor Jędrzejewski (2a), jako jedyny uczeń z Lubina zakwalifikował się do etapu centralnego,
w którym zmierzył się z trzema zadaniami wymagającymi sprawnego myślenia analitycznego. Dodatkową atrakcją finału był wykład o prostym języku (tzw. "Plain Language").
W tym roku Wiktor zakończył Olimpiadę z tytułem Finalisty, co już jest ogromnym osiągnięciem! Dodając do tego zdobyte doświadczenie, jesteśmy pewni, że w przyszłym roku Wiktor powalczy o tytuł Laureata, czego mu serdecznie życzymy!

             
                                                                                          


 EUROTRIP KLASY 2B!!!
W dniach 28.03-3.04 klasa II b, pod opieką wychowawcy pani Joanny Kędzi, odbyła swoją długo wyczekiwaną i pełną wrażeń wycieczkę po Europie. Uczniowie odwiedzili Brukselę, Waterloo, Paryż, Reims, Pragę, jednak najważniejszym punktem Eurotripu była wizyta
w Strasburgu - oficjalnej siedziby Parlamentu Europejskiego oraz udział w europejskim programie Euroscola. Przypomnijmy, że
zaproszenie było nagrodą w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce.
Zobaczcie zdjęcia, artykuł na portalu miasta i przeczytajcie relację uczestników z podróży! MATEMATYCZNO - FIZYCZNA CZOŁÓWKA!

2 kwietnia 2012r. odbył się Finał Dolnośląskiego Przedmaturalnego Konkursu z Matematyki, w którym dwaj nasi uczniowie byli bezkonkurencyjni!
I miejsce - Jakub Jaroszewski
(1a), 
II miejsce - Piotr Grzesiński
(1b). 
Konkurs zorganizowało  Centrum Kształcenia Ustawicznego "Scientia Institute" i był rekomendowany przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną we Wrocławiu. Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu była partnerem konkursu. Należy dodać, że nasi dwaj pierwszoklasiści zmagali się z zadaniami na poziomie rozszerzonym!
Zobacz artykuł na portalu miasta


KONKURS PRZEDMATURALNY - FYZYKA
W Konkursie Przedmaturalnym z fizyki nasi uczniowie startowali w kategoriach: klasy pierwsze - poziom rozszerzony (2 uczniów) oraz klasy trzecie - poziom rozszerzony (3 uczniów). Podobnie jak w matematyce, bardzo dobrze wypadli w tych zawodach uczniowie klasy pierwszej:
Piotr Grzesiński
(Ib) zajął II miejsce w województwie,
Michalina Kowalska (Ib) uplasowała się na IV miejscu!
Finał Dolnośląskiego Konkursu Przedmaturalnego z Fizyki odbył się 30 marca w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Przypominamy, że w eliminacjach tego konkursu wzięło udział prawie 1500 uczniów z dolnośląskich szkół ponadgimnazjalnych. Do ścisłego finału zakwalifikowano 67 uczniów, w tym pięciu z I LO w Lubinie.


"MAŁY FINAŁ" - FIZYKA
4 kwietnia 2012 r. odbył się w Zespole Szkół nr 2 w Lubinie „Mały Finał”  Dolnośląskiego Konkursu Przedmaturalnego, którego organizatorem było Centrum Kształcenia Ustawicznego "Scientia Institute" , a patronat merytoryczny sprawowała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna we Wrocławiu. Ponad 30 uczniów z Zespołu Szkół nr 2 i I LO w Lubinie rozwiązywało  arkusz egzaminacyjny z zakresu rozszerzonego, dokładanie taki sam jak podczas finału, który obył się we Wrocławiu 30 marca.
W zawodach tych nie brali udziału uczniowie, którzy brali udział w zawodach we Wrocławiu.
Jak się okazało wyniki nie odbiegały poziomem od wyników uzyskanych w czasie finału wrocławskiego. Najlepszym w kategorii klas I okazał się Filip Ożga (1a) w kategorii klas II, poziom rozszerzony najlepszym był Dawid Brzemiński (2b), a najlepszą w kategorii klas trzecich, poziom rozszerzony okazała się Justyna Pelc (3a).


FINAŁ w Zielonej Górze - FIZYKA
12 kwietnia 2012 r. Dawid Brzemiński z klasy (2b) reprezentował naszą szkołę w finale Konkursu Fizycznego zorganizowanego
przez Instytut Fizyki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Do finału zakwalifikowano około 30 uczniów.
Dawid był jedynym przedstawicielem Dolnego Śląska:)
VI POWIATOWY KONKURS FIZYCZNY DLA GIMNAZJALISTÓW
Po raz szósty w I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika odbył się powiatowy Konkurs Fizyczny dla uczniów szkół gimnazjalnych. W tym  roku do rozwiązywania zadań konkursowych przystąpiło 45 gimnazjalistów z 8 gimnazjów
(6 z Lubina i po jednym z Polkowic i Ścinawy). Uczniowie rozwiązywali test składający się z 19 pytań testowych i 3 zadań otwartych opracowany przez nauczyciela fizyki w I LO w Lubinie S. Lisa. Jury konkursu stanowili nauczyciele fizyki z gimnazjów (opiekunowie) uczniów. Wszyscy uczestnicy rozwiązywali ten sam arkusz egzaminacyjny, ale klasyfikację ustanowiono oddzielnie dla poszczególnych ciągów klas. Poziom tegorocznej edycji konkursu okazał się bardzo wysoki, a różnice punktowe uczestników niewielkie. Zwycięzcami okazali się:
Klasy III

 • miejsce I

Aleksandra Murdzek oraz Marcin Biel (ex aequo)  - Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Lubinie,
nauczyciel obojga uczniów mgr Joanna Krasny

 • miejsce II

Piotr Żelazko - Społeczne Gimnazjum Językowe w Lubinie, nauczyciel mgr Katarzyna Woźnica oraz Adam Hudaś  (ex aequo)   - Gimnaznjum nr 1
w Lubinie – nauczyciel mgr Urszula Kamecka.

 • miejsce III 

Szymon Włodarczak - Gimnazjum nr 2  w Lubinie, nauczyciel mgr Joanna Kot

Klasy II

 • miejsce  I - Gabriela Drabik  - Gimnazjum Integracyjne w Lubinie, nauczyciel mgr Joanna Kot
 • miejsce II - Agata Kaliciak  - Gimnazjum nr 2  w Lubinie, nauczyciel mgr Joanna Kot
 • miejsce III - Zbigniew Zabłocki - Gimnazjum Publiczne im. M. Kopernika w Ścinawie, nauczyciel mgr Grzegorz Pruban

Klasy I

 • miejsce  I - Maksymilian Frankiewicz  - Gimnazjum Integracyjne w Lubinie, nauczyciel mgr Joanna Kot
 • miejsce II – Miłosz Stolarczyk - Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Lubinie, nauczyciel mgr Joanna Krasny
 • miejsce III – Adam Łata - Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Lubinie, nauczyciel mgr Joanna Krasny
  Gratulujemy! Zobacz zdjęcia i artykuł na portalu miasta.


 LWIĄTKO 2012
W kwietniu ogłoszono wyniki Polsko-Ukraińskiego Konkursu Fizycznego Lwiątko. Jak co roku laureatów tego konkursu jury dziali na  trzy grupy: Taon – 75-99,75 pkt., Kaon – 100 – 124,75 pkt i Hiperon 125 pkt. i więcej na 150 możliwych. Jest to bardzo trudny konkurs o czym świadczy fakt, że tytuł „Hiperona ” otrzymuje w Polsce przeciętnie kilkanaście osób łącznie we wszystkich kategoriach wiekowych. W tym roku o pechu może mówić Dawid Brzemiński  (2b) który uzyskał 99,75 pkt. w kategorii klas II LO. Czyli zabrakło mu jedynie 0,25 pkt do zakwalifikowania się do drugiej grupy laureatów (w skali kraju, w tej kategorii wiekowej, miejsce 10 miał uczeń z wynikiem 111,25 pkt.) Drugim laureatem, z naszego liceum, tej edycji Lwiątka został Jakub Jaroszewski (1a) z wynikiem 76 pkt. Na uwagę zasługują również wyniki Michała Pilińskiego (1a) oraz Pawła Znamirowskiego (3b), którzy przekroczyli próg 70 pkt. Łącznie w naszej szkole w konkursie wzięło udział 27 uczniów. Zobacz artykuł na portalu miasta.
12 kwietnia 2012 w Książu odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w szachach w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajęliśmy VII miejsce. Konkurencja była ogromna. Nasza drużyna w składzie: Marcin Rękawiczny, Tomasz Ilnicki, Wojciech Pach oraz Martyna Sysak po raz pierwszy dotarła tak daleko w rozgrywkach szachowych!
Z naszego regionu poza "Kopernikiem" w Książu znalazło się jeszcze tylko I LO z Legnicy, ktore w bezpośrednim starciu uległo naszym szachistom:) W mistrzostwach rywalizowały szkoły m.in. z Wroclawia, Kamiennej Góry, Wałbrzycha, Nowej Rudy, Legnicy i Bogatyni. Chociaż nasza ekipa nie znalazła się wśród dwóch najlepszych drużyn, które będą walczyć  na Mistrzostwach Polski, to i tak jesteśmy bardzo dumni z naszej szachowej czwórki!


 WIEDZĄ SPORO O EKOLOGII
21 kwietnia 2012 r uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w eliminacjach wojewódzkich Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Opiekunem uczniów jest p. Lucyna Powała, a najlepsi byli:
Adam Kozacki (3d), Wojtek Pruban (3d) oraz Maciek MilanowskI (1d). Wszyscy osiągnęli bardzo dobry wynik. Najwyższą lokatę uzyskał Adam Kozacki (na zdjęciu), który osiągnął pułap 75% pkt. Daje mu to dodatkowe punkty przy ubieganiu się o miejsce na uczelniach przyrodniczych.
FINAŁ III POTYCZEK JĘZYKOWYCH o Puchar "Kopernika"
17 kwietnia 2012r. odbyło się trzecie, finałowe starcie w tegorocznej edycji Potyczek Językowych Polsko-Angielskich
o Puchar Dyrektora I LO. Drużyny Gimnazjalistów stoczyły ze sobą walkę w trzech kolejnych rundach, wykazując się ogromną wiedzą z zakresu języka i kultury zarówno z języka polskiego jak i angielskiego. Wiedza naszych młodszych kolegów jest naprawdę imponująca. Walka była w tym roku bardzo wyrównana. Uzyskany wynik  jest sumą punktów
z 3 etapów na 300 pkt możliwych do zdobycia. Gimnazjum nr 4 prowadziło po I i po II etapie, ale w finale przedstawiciele Gimnazjum Salezjańskiego uzyskali największą liczbę punktów ( 94,5 na 100!) i otarli się o zwycięstwo. Ostateczna klasyfikacja drużyn w tym roku przedstawia się następująco:

I miejsce: Gimnazjum nr 4 z wynikiem - 247p
II miejsce: Gimnazjum Salezjańskie - 245,5p
III miejsce: Gimnazjum Integracyjne - 219,5 p
IV miejsce: Gimnazjum nr 5  - 178,5 p
V miejsce: Gimnazjum z Rudnej 105 p ( Wynik z 1 i 2 etapu - nieobecni w rozgrywkach finałowych)
Gratulujemy wszystkim drużynom oraz ich nauczycielom. Dziękujemy również za udział w Potyczkach i już zapraszamy za rok!
Zobacz zdjęcia i artykuł na portalu miasta.


 KOMUNIKATYWNI EUROPEJCZYCY
16 kwietnia 2012r dwaj nasi uczniowie : Konrad Głowacki (3a) oraz Marcin Rękawiczny (3b) odebrali nagrody  w konkursie "Komunikatywny Europejczyk", którego organizatorem było II LO. Niekwestionowanym mistrzem komunikacji w języku angielskim
i niemieckim został Konrad Głowacki, któremu za osiągnięcia w konkursie (trzykrotna wygrana!) oraz najlepszy wynik organizatorzy postanowili przyznać Grand Prix!  Na III miejscu znalazł się równie komunikatywny Marcin Rękawiczny (3b), również trzykrotnie
w czołówce tegoż konkursu!. Należy nadmienić, że obaj dostali się w tym roku do okręgowych etapów olimpiad językowych:
Konrad - jęz. angielski, Marcin - jęz. niemiecki. Mat - fizy są u nas naprawdę wszechstronne! Zobacz artykuł na portalu miasta.


 VII miejsce w SZACHOWYCH  MISTRZOSTWACH DOLNEGO ŚLĄSKA
12 kwietnia 2012 w Książu odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w szachach w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajęliśmy
VII miejsce. Konkurencja była ogromna. Nasza drużyna w składzie: Marcin Rękawiczny, Tomasz Ilnicki, Wojciech Pach oraz
Martyna Sysak
po raz pierwszy dotarła tak daleko w rozgrywkach szachowych!
Z naszego regionu poza "Kopernikiem" w Książu znalazło się jeszcze tylko I LO z Legnicy, ktore w bezpośrednim starciu uległo naszym szachistom:) W mistrzostwach rywalizowały szkoły m.in. z Wroclawia, Kamiennej Góry, Wałbrzycha, Nowej Rudy, Legnicy
i Bogatyni. Chociaż nasza ekipa nie znalazła się wśród dwóch najlepszych drużyn, które będą walczyć  na Mistrzostwach Polski,
to i tak jesteśmy bardzo dumni z naszej szachowej czwórki!NASI NA SCENIE CK MUZA
18 kwietnia 2012r w CK Muza w Lubinie odbyła się premiera dwóch spektakli, które powstały podczas warsztatów teatralnych prowadzonych przez panią Gabrielę Donczew. Wśród artystów na scenie pojawiły się m.in uczennice naszej szkoły. Tym razem talenty aktorskie lśniły w sztuce absurdu: "Łysej śpiewaczce" E. Ionesco i "Indyku" S. Mrożka.
W pierwszej sztuce wystąpiły rewelacyjne: Martyna Sadowska oraz Agata Opala, Roksana Kirchner i Paulina Zagrodnk. W "Indyku" natomiast wystąpiły: Paulina Zagrodnik, Beata Kolasińska, Joanna Lewandowska oraz Jessica Biszczak.
Ci, którzy mieli okazję oglądać obie sztuki sprawili sobie prawdziwą artystyczną ucztę!
Gratulujemy pani Gabrieli Donczew  oraz wszystkim występującym aktorom! Zobacz zdjęcia na CK Muza

DOMINIKA CZYTAŁA OBRAZY
Dominika Zarówna (2a) wzięła udział w międzyszkolnym konkursie „Czytamy obrazy”, który odbył się w Zespole Szkół nr 1 w Lubinie w piątek, 30 marca 2012 roku. Zdobyła drugą nagrodę. Tematem przewodnim tegorocznej imprezy był symbol w malarstwie, a jego mottem słowa Williama Blake’a: „Kto wątpi, wierząc tylko oku / Tkwić będzie wciąż w niewiary mroku”   Dominika zaprezentowała obraz Georgesa de la Tour  „Magdalena pokutująca”.SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

13 kwietnia 2012r odbył się szkolny Konkurs Recytatorski, który zorganizował i przeprowadził p. Grzegorz Witecki. Jurorami
w konkursie byli dwaj absolwenci "Kopernika":  Mateusz Sawicki - studiujący medycynę aktor z zamiłowania oraz Krzysztof Kolada - utalentowany wokalista, obaj nagradzani wielokrotnie w licznych konkursach. Rolę przewodniczącej Jury pełniła wicedyrektor
pani Barbara Mikosza. Do konkursu zgłosiło się 8 uczestników.Zobacz zdjęcia. Oto wyniki:


I miejsce – Małgorzata Synowiec (1a)
II miejsce – Agata Opala (3g)
III miejsce – Anna Lewandowska (3b)
Wyróżnieni:
1.    Dorota Godlewska (2f)
2.    Aleksandra Skraba (1c)


 NAJLEPSI W PRZEŁAJACH!

18 kwietnia 2012r w Parku Wrocławskim w Lubinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych.
Obie drużyny I LO - chłopców i dziewcząt uplasowały się na  I miejscu!. W zawodach wystartowało 79 zawodników,
najlepsze wyniki indywidualne z naszej szkoły osiągnęli:


chłopcy:
II m. - Piotr Ławicki (1b),
III m. - Radek Nowiński (1d),
VIII m. - Dominik Gabryjelski (2d),
XII m. - Dawid Brzemiński (2b),
XIII m.-  Rafał Swakoń (3b)
Dziewczęta:
VI m. - Renata Przydatek (2e),
VII m. - Kamila Gut (2d),
VIII m. - Agata Grześkowiak (1a),
XII m. - Agata Ziemiańska (1e),
XIV m. - Weonika Stasiak (2b)
Gratulujemy! Zobacz zdjęcia


 STRZELA NA MEDAL!!!
Piotr Wojciechowski (2a) po raz kolejny może pochwalić się sukcesem w strzelaniu.
Tym razem, w Wojewódzkich Zawodach Strzeleckich Ligi Obrony Kraju z broni pneumatycznej Piotrek zajął III miejsce
z wynikiem 252 pkt!
GŁOSOWANIE na SUPER KLASĘ 2012!

25 kwietnia odbyło się głosowanie uczniów w tegorocznej edycji konkursu na  Super Klasę! Wyniki tradycyjnie zostaną ogłoszone na zakończenie roku szkolnego.

Przypominamy prezentacje 2012:
Klasa 1e - "Hogwart's Party",
Klasa 1d - "Beach Party",
Klasa 1f - "Lata 50-te",
Klasa 1b - "One Night in Remiza",
Klasa 1c - "Kosmici",
Klasa 1a - "Dożynki"

1a w POZNANIU
3 kwietnia 2012r klasa 1a pod wodzą wychowawcy p. Stanisława Lisa i bacznym okiem p. Jolanty Świetlik udała się na jednodniową wycieczkę do Poznania i okolic. Było krótko, ale treściwie! Uczniowie odwiedzili m.in. Pałac w Rogalinie, byli w palmiarni, na starym rynku oraz w galerii Stary Browar. Zobacz zdjęcia.
 POŻEGNANIE KLAS III...
W piątek, 27 kwietnia odbyło się zakończenie roku szkolnego klas III. Była to ostatnia "impreza szkolna", w której  uczestniczyli nasi trzecioklasiści. Na uroczystości pojawili się zaproszeni goście, a wśród nich rodzice. Ci, których dzieci uzyskały najwyższe wyniki w  nauce  otrzymali listy gratulacyjne. Wręczono podziękowania dla rodziców, którzy przez trzy lata wspierali wychowawców w działaniach na rzecz klasy i szkoły. Odchodzący uczniowie osiągnęli niezłe wyniki. Na razie tylko parę "danych":
Średnia szkoły to aż 4.21! Najwyższe średnie uzyskały klasy: 3b - 4.49 a tuż za nimi ze średnią 4.39 znalazły się dwie klasy:
3a i 3d. Aż 51 osób uzyskało średnią 4.75 i więcej. 27 uczniów miało średnią 5.00 i wiecej! 38 osób uzyskało stypendium naukowe (ze średnią od 4.85). Najwyższa frekwencja - 91,1% - 3d.

Najlepsi  uczniowie  z  klas III w roku szkolnym 2011/2012

 • Dorota Krzysiek (3f) - 5,40
 • Anna Adamowicz (3d) - 5,33
 • Anna Lewandowska (3b) - 5,31
 • Konrad Głowacki (3a) - 5,27
 • Michał Klepacki (3a) -  5,25
 • Justyna Skrzypczak (3b) - 5,25
 • Małgorzata Kaniuk (3b) - 5,20
 • Karolina Chmielewska (3b)- 5,19
 • Aleksandra Sołtys (3c) - 5,19
  Część artystyczną przygotowała klasa IIb oraz IIg. Zobacz zdjęcia (fot. Ola Muszyńska, M. Urban, H.Marcinkowska)


Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information