Głowa na karku, świetna forma i uroda - to nasze atuty!
Rok szkolny 2010/2011 zakończył się rewelacyjnie! 
 • Uczniowie uzyskali w tym roku najwyższą średnia wyników nauczania w historii naszego liceum, osiągając średnią szkoły : 4.14!
 • 11 z 14 klas I - II przekroczyło średnią 4.0! Najlepszy wynik uzyskała Id - 4.66!
 • Imponująca jest też średnia frekwencja szkoły ponad 91%!
 • Średnią 4.75 i wyżej, czyli tzw "czerwony pasek" uzyskało aż 131 uczniów
 • 9 uczniów miało 100% frekwencję w ciągu całego roku!
 • Najwyższe indywidualne średnie: Kulczycki Wojciech  5.56 (3a), Szumega Jarosław  5.50 (3b), Mielniczuk Martyna  5.47 (1b)
 • "Kopernik" zajął I miejsce w Licealiadzie Szkół Ponadgimnazjalnych powiatu lubińskiego
 • Natalia Pelak (2g) dostała się do finału Miss Polski.  Zobacz  artykuł na stronie miasta.
 • Tytuł Super Klasy 2010/11 wywalczyła klasa I g i Disney World

Wyróżnieni przez Prezydenta i Starostę

 • 16 czerwca 2011r w CK Muza odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące rok szkolny 2010/2011, którego organizatorami byliStarosta Lubiński - pan Tadeusz Kielan oraz Prezydent Miasta Lubina - pan Robert Raczyński. Podczas uroczystości wręczononagrody Prezydenta za największe sukcesy w kończącym się roku szkolnym uczniom wytypowanym przez wszystkie lubińskie szkoły. W tym roku spośród wielu wyróżniających się  uczniów I LO, tego zaszczytu dostąpili: Martyna Mielniczuk (1b), Anna Adamowicz (2d) oraz Rafał Swakoń (2b). Cała trójka ma na swoim koncie, oprócz wysokiej średniej, sukcesy w olimpiadach przedmiotowych lub ogólnopolskich konkursach. Zobacz artykuł na stronie miasta i artykuł na miedziowe.pl
 
Stypendyści Stowarzyszenia na Rzecz I LO
 • Ten rok był dla nas wyjątkowy pod wieloma względami. Jednym z nich są nasi Olimpijczycy! W tym roku aż czworo uczniówuzyskało tytuł laureata bądź finalisty olimpiad przedmiotowych. Cała czwórka otrzymała nagrody finansowe ufundowane przez Stowarzyszenie na Rzecz I LO. Wszyscy, wraz z opiekunami i dyrektorem szkoły, odebrali gratulacje z rąk Dolnośląskiego Kuratora Oświaty p.Beaty Pawłowicz, podczas uroczystości, która odbyła się na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, 7 czerwca 2011r.

  Po olimpijskie laury w tym roku sięgnęli:

Martyna Mielniczuk
 (1b)  -  laureatka 52.Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.
Opiekun p. Kalina Sienkiewicz


Maciej Tylewski
 (3f) -  finalista XXI Olimpiady Katolickiej.
Opiekun p. Beata Kwiecień


Piotr Goguś
 (3b) -  finalista XXIV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.
Opiekun p. Jolanta Świetlik


Rafał Swakoń  
(2b) finalista-laureat IV Olimpiady Tematycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-168 od Oberżyna do Wiednia”.
Opiekun p. Agata Miżdal.

 
 
 
Anna Adamowicz - rok pełen sukcesów!

Nie przez przypadek uczennica klasy IId, Anna Adamowicz, została wytypowana do tegorocznej nagrody Prezydenta. Ania jest laureatką wielu konkursów literackich, a o jej sukcesach informowaliśmy na bieżąco.
 W czerwcu nasza poetka odniosła dwa kolejne sukcesy. Ania otrzymała wyróżnienie w XVI Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Marii Konopnickiej w Międzyrzeczu Podlaskim za zestaw wierszy "GLYCERINE". Nagrodzony wiersz został opublikowany na łamach"Pióra Wyobraźni". Anna zajęła również I miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Haśka" pod patronatem Małopolskiego Kuratorium Oświaty i Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Jury uznało, że nasza uczennica była bezkonkurencyjna w kategorii: wiersz o Halinie Poświatowskiej. I miejsce przyznano za Wiersz - Dyptyk: "Tylko życie warte jest fatygi". Opiekun p. Joanna Kędzia.

 

Rośnie kolejne pokolenie aktorów!

To, że w naszej szkole kształcimy "kompletnie" wiadomo nie od dziś. I LO słynie z tego, że jest szkołą prawdziwie ogólnokształcącą
. Obok nauki wspieramy pasje i zawsze łowimy talenty. Sprzyjamy, promujemy i pomagamy naszym młodym artystom, a z roku na rok jest ich coraz więcej. Na naszych oczach wyrasta kolejne pokolenie aktorów. 6 czerwca w Polkowicach wystąpili m.in Ewa Pieniacka, Joanna Węgielska, Michał Kossakowski oraz Mateusz Masiczak. Nasi uczniowie wystąpili w przedstawieniu grupy teatralnej "Antrakt"

 

"Czy to tylko fikcja?" - profilaktyka przemawiająca do wyobraźni

9 czerwca 2011r  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w  akcji profilaktycznej pod patronatem Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. Jej celem było zwrócenie uwagi na bezpieczne zachowania młodzieży szczególnie na wakacjach, w sytuacjach zawierania nowych znajomości, zmiany miejsca pobytu, w czasie podróży (na dworcach, lotniskach), podejmowania pracy itp. Aby przekazane przez policjantów treści zadziałały na wyobraźnię młodego widza odbyła się również projekcja filmu"Uprowadzona", który opowiada pełną przemocy i okrucieństwa historię porwania młodej dziewczyny przez albańskich handlarzy żywym towarem. Pamiętajcie, że udane wakacje to bezpieczne wakacje, o czym przypomina pedagog szkolny, pani Alicja Jankowska, dzięki której klasy I i II wzięły udział w akcji prewencyjnej lubińskiej policji.
 
 Gaszenie pożarów wymaga ogromnej wiedzy!

Michał Błauciak
 (tegoroczny maturzysta) zajął 9 miejsce w XXXIV finale centralnym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Finał odbył się 5 czerwca w Ciechocinku.
Gratulujemy i życzymy powodzenia! 
 
 
Podróże kształcą - w "Koperniku" bardzo! 

Klasa 2c
 zakończyła tegoroczny cykl warsztatów w Danii. Program przygotowany tradycyjnie przez naszą absolwentkę, panię Renatę Szwebs, jest niezwykle atrakcyjny. W zależności od profilu klasy, uczniowie odwiedzają różne instytuty naukowe i szkoły. Wszyscy moją również możliwość poznania duńskiego systemu edukacji spędzając dzień w jednym z aalborskich liceów. Niezapomnianych wrażeń dostarcza program turystyczny poPółnocnej Jutlandii. Poza tym - dom na wrzosowisku, z plażą nieopodal, z w pełni wyposażoną kuchnią, miejscem na ognisko -  zapewnia idealne wręcz warunki do dalszej integracji w towarzystwie kolegów i koleżanek z klasy:) Któż nie wspomina zasypanej latarni na wydmach, wiatraka, miejsca spotkań dwóch mórz i przyjaznych, otwartych Duńczyków! 2c odwiedziła m.in Instytut Biotechnologii na Uniwersytecie w Aalborgu

Przypominamy, że we wrześniu 2010r warsztaty w Danii odbyły klasy 2b 2d, a w przyszłym roku sezon duński rozpocznie tegoroczna 1e, a zaraz po niej 1a.


W dniach 11-19 czerwca klasa I g w komplecie wzięła udział w warsztatach językowo-krajoznawczych w Holandii, Szkocji i Anglii. W Amsterdamie uczniowie mieli okazję  zwiedzić Stare Miasto ze swoimi licznymi kanałami, Plac Dam, przy którym znajduje się Pałac Królewski oraz Stary Kościół Rodziny Królewskiej. Po nocnej przeprawie promem klasa na krótko zawitała do angielskiego Newcastle, aby zaraz po tym wyruszyć w podróż do – co jest nietypowe dla tego kraju-  słonecznej Szkocji. Przez trzy dni klasa I g poznała uroki stolicy Szkocji Edynburga,Glasgow oraz malowniczego Stirling. Uczniowie mogli podziwiać widoki na Ben Nevis ( najwyższy szczyt w Wielkiej Brytanii), przecudną scenerię słynnej czarodziejskiej szkoły Hogwart z filmu Harry Potter ( niemal jak na zawołanie  przed oczami zwiedzających mignął „filmowy” pociąg do Hogwart`u). Uczniowie spędzili niezapomniane chwile nad brzegami Oceanu Atlantyckiego oraz w pobliżu licznych dolin i wąwozów Szkocji. Dzięki noclegom u rodzin szkockich uczniowie mogli bezpośrednio doświadczyć  kultury i języka szkockiego. Czytaj całość

 

10 czerwca 2011r klasa 2b, pod wodzą nauczyciela historii p. Kaliny Sienkiewicz, zwiedziła jeden z największych klasztorów w Europie - opactwo cysterskie w Lubiążu. Choć to mat-fiz, historia jest ich pasją:), czego dowodzilaureat Olimpiady Historycznej  "Losy żołnierza...", Rafał Swakoń. Wyprawa była bardzo udana - nie tylko ze względu na piękne wnętrza, ale również sprzyjającą aurę. Oprócz pięknych zabytków i krajobrazów z dalekiego świata, doceniamy miejsca wokół nas, które wszyscy powinni poznać. 
Matura, teatr i Dni Lubina 
Końcówka czerwca jest zawsze trudnym okresem - zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Z jednej strony wystawianie ocen, które u nas zakończyło się dopiero 17 czerwca, z drugiej strony wakacyjny nastrój jest wszechobecny i obezwładniający. Mimo to, udało się jeszcze "wcisnąć" kilka rzeczy:
 • Klasa I a odwiedziła Teatr Modrzejewskiej w Legnicy, gdzie pod okiem polonisty, W. Maćkały,  uczniowie obejrzeli trudny spektakl "Trzy Furie. Polacy, nic się nie stało". Spektakl zmuszający do refleksji, nie pozostawił nikogo obojętnym.
   
 • 21 czerwca:) klasy II pisały ostatnią w tym roku, jeszcze próbną, maturę z matematyki. Przed nimi już tylko dwie - oficjalna próbna i ta prawdziwa! Praktyka czyni mistrzem, co sądząc po frekwencji, nasi uczniowie rozumieją doskonale! Już wkrótce będą nam wdzięczni:) Pozostali uczniowie wzięli udział w rozgrywkach sportowych
  25 - 26 czerwca 2011 - choć to już wakacje, I LO było obecne na Dniach Lubina. Od kilku lat "Kopernik" ma swój "stragan" na Festiwalu Rękodzieła, na którym można zobaczyć i kupić wyroby artystyczne naszych uczniów i absolwentów. W tym roku stoisko zdominowała piękna, ręcznie wykonana biżuteria. Dniom Lubina towarzyszyła Parada Glinoludów. Inicjatywa artystów z Bolesławca - stolicy gliny - ma swoich zwolenników i w naszym mieście. Dziękujemy wszystkim, którzy zamienili się w Glinoludy! Wyglądacie niesamowicie!
   
 • Zdjęcia z wakacji!

  Zapraszamy Was do dzielenia się fotograficznymi wrażeniami z wakacji, które uwiecznimy w galerii zdjęć na naszej stronie. Zobaczymy komu uda się uchwycić najzabawniejszy, najromantyczniejszy czy najpiękniejszy obraz z wakacji! . 
  Do konkursu - zabawy zapraszamy uczniów, nauczycieli oraz sympatyków I LO!

   

  Dziękujemy wszystkim za cały rok ciężkiej  pracy i wspólnej zabawy.
  Zapraszamy do letniej retrospekcji wydarzeń w "Koperniku" i wspomnień w Galerii zdjęć, których w tym roku było aż 112!
  Zdjęcia oglądamy głównie dzięki szkolnym fotografom, a są nimi: 
  Justyna Piechota
   (2c)Piotr Kochowicz (2b)Monika Hyży i Sandra Chudak (Ig)
  Stronę szkoły na Facebooku prowadzi Mateusz Fuczyło (2b)
  Filmy w 1lotv oglądamy dzięki Piotrowi Wiszowskiemu (2b)


  Podziękowania za stale rosnącą liczbę wejść na 1lo.lubin.pl składa administrator, 
  prowadząca stronę Joanna Marciniszyn

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information