Co słychać w „Koperniku” w grudniu? 
Jak zwykle sukces goni sukces!

NAUKOWO i KONKURSOWO!

 • Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla najlepszego ucznia w szkole przypadło w tym roku uczniowi klasy IIa Wojciechowi Kulczyckiemu, który odebrał wyróżnienie z rąk Kuratora Dolnośląskiego, pani Beaty Pawłowicz.
   
 • W listopadzie odbyła się w całej Polsce organizowana przez Centralną Komisję Egzaminacyjną próbna matura z matematyki, alew grudniu dotarły do nas jej wyniki. Cieszymy się, że I LO jest najlepsze w powiecie . Zdawalność w naszej szkole - 97.8%, dla porównania w powiecie zdało 70.5% a w województwie - 76.1%. Średni wynik w I LO to 70.2%, w powiecie 45.6% , a w województwie 47.5%. Cieszymy się z takiego wyniku osiągniętego już w połowie pierwszego semestru i gratulujemy zarówno uczniom jak i nauczycielom matematyki!
   
 • >W konkursie  "Super Szkoła 2009", który odbywa się pod Honorowym Patronatem Marszałka Sejmu RP przyznano naszej szkole certyfikat "Szkoły przyjaznej uczniom". Spośród  161 tys. ankiet z 1605 szkół z całej Polski zakwalifikowaliśmy się do grupy 20 szkół średnich, które mogą przystąpić do drugiego etapu konkursu!
   
 • Po etapach szkolnych kolejnych olimpiad przedmiotowych zapewniliśmy sobie udział w etapach okręgowych: w Olimpiadzie  o Prawach Człowieka,  z Języka Angielskiego: Paweł Tadrała, Daria Terepka oraz Konstancja Marciniuk.,  w Olimpiadzie Biologiczna zakwalifikowali się Marzena Kulczyk, Aleksandra Strzechowska, Justyna Wozowczyk oraz Katarzyna Czarcińska), Olimpiadzie Fizycznej (Wojciech Kulczycki), Olimpiadzie Ekologicznej i Teologicznej.
   
 • 15 grudnia 4-osobowa delegacja naszego liceum w składzie: Małgorzata Solarek, Sandra Głogowska, Jerzy Stróżycki i Rafał Ślusarczyk pod opieką p. Aldony Kozieł wzięła udział w debacie formalnej pt.:" Odżywki i sterydy szkodzą zdrowiu". Małgorzata Solarek (3g) zajęła II miejsce wśród najlepszych mówców zdobywając uznanie jurorów przejrzystą argumentacją, szeroką wiedzą oraz swobodą wypowiedzi.
   
 • Przeprowadziliśmy II etap Potyczek Językowych polsko – angielskich: po dwóch spotkaniach prowadzi drużyna Gimnazjum nr 4.
 • http://1lo.nazwa.pl/templates/ilo/images/rkbusiness_bullet.png); background-position: 0px 3px; background-repeat: no-repeat no-repeat; ">" Era inżyniera -programy rozwojowe dla licealistów Powiatu Lubińskiego", to projekt do wszystkich chętnych uczniów klas 1-3. Zgłoszenia przyjmowali: Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Lubinie (p.114), a w szkole pedagog  p. Alicja Jankowska.
   
 • Podróże do głębin…” czyli spotkania, warsztaty i wykłady - klasa IIg uczestniczyła w cyklu 4 spotkań warsztatowych o komunikacji, pracy w grupie i reklamie. Warsztaty odbyły też Ib i Ie. 
   
 • Uczniowie klas matematyczno-goegraficznych i biologicznych  uczestniczyli w prelekcji o wyprawie geograficznej po pięciu krajach Dalekiego Wschodu. Prelekcja wzbogacona była o przygotowaną prezentację multimedialną. Podobne spotkania odbędą się już wkrótce, a zagadnieniem przewodnim będą tematy dotyczące gospodarki Polski.
   
 • Nasi nauczyciele poprowadzili  kolejne z zaplanowanych zajęć dla Gimnazjalistów. Już teraz zapraszamy na kolejne i pamiętajcie, że możecie do nich dołączyć w każdym momencie, bez względu na to czy byliście na poprzednich!
   
 • Przeprowadzono II etap szkolnego konkursu z j. niemieckiego "Niemiecki na szóstkę", na którym obowiązywała tematyka "Świat i problemy dzisiejszej młodzieży" oraz znajomość szyku wyrazów w zdaniu. W konkursie wzięło udział 23 uczniów klas I - III. Najlepsi w klasach I byli:
   J. Pelc (1a), M. Rękawiczny (1b), J. Popko (1a) i R. Swakoń (1b). Klasy IIM. Gawron (2f), M. Kobrych-Skowrońska (2f), P. Semczuk (2f). Klasy IIIM. Bronikowska (3f), K. Wysoczańska (3f), Ł. Szenkiel (3b).
   
 • Odbył się szkolny etap Olimpiady Lingwistycznej i Matematycznej.

   

EKOLOGIA  FOREVER!

 • W grudniu odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny „Wszystko jest częścią natury”. Organizatorami tej corocznej imprezy są Lucyna Powała, nauczyciel biologii i Barbara Klajn, nauczyciel chemii. Zwycięzcami został zespół z I LO, drugie miejsce zdobyła drużyna z II LO, a trzecie zajęła drużyna z Zespołu Szkół Społeczno - Socjalnych.

   

ZORIENTOWANI NA PRZYSZŁOŚĆ!

 • Oferty edukacyjne dla młodzieży chcącej kontynuować naukę na studiach wyższych przedstawiła do tej pory: Wyższa Szkoła Psychologii Społecznej i Wyższa Szkoła Handlowa oraz Politechnika Wrocławska  Odbyło się też spotkanie przedstawicieliDolnośląskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Techniki w Polkowicach


ZAWSZE CHĘTNIE POMAGAMY!

 • W I LO bardzo aktywnie działa szkolny wolontariat, za co zostaliśmy oficjalnie wyróżnieni!
   
 • Podczas Gali w CK Muza wśród 92 wolontariuszy medycznych w mieście aż 22 to uczniowie I LO. Na koncercie wystąpił nasz absolwent Marcin Majewski „Madox”.
   
 • Szkolni wolontariusze zorganizowali andrzejki dla dzieci ze świetlicy środowiskowej.
   
 •  SU przyłączył się do akcji pomocy potrzebującym i przygotował mikołajkowe paczki dla dzieci z domu dziecka.
   
 • Jak co roku liczyliśmy jaką Górę Grosza udało nam się uzbierać w tym roku.


EDUKACJA TEATRALNA!

 • W ramach projektu „Jestem uczniem I LO…” kontynuowana jest edukacja teatralna naszej młodzieży. Uczniowie klasy Ig obejrzeli spektakl w reżyserii J,Klaty: „Ziemia Obiecana”.

 • 11 grudnia 2009r. uczniowie klasy Ig i IIf oglądali spektakl pt. „Gastronomia” wystawiony przez Wrocławski Teatr Pantomimy.

   

SPORTOWO!

 • 3 grudnia nasza reprezentacja rozegrała mecz w Powiatowych Mistrzostwach Powiatu w Piłce Koszowej, a 17 grudnia 2009r w II LO w Lubinie został rozegrany finał Mistrzostw Powiatu w Piłkę Siatkową Chłopców. Nasza reprezentacja po ciężkich bojach zajęła III miejsce. Na uwagę zasługuje fakt, że to najlepszy wynik od wielu lat.
   
 • 2 grudnia 2009r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłkę Koszową Dziewcząt. W zawodach wystartowało pięć zespołów. W eliminacjach nasza drużyna , po zaciętej walce, wygrała z reprezentacją II LO w Lubinie wynikiem 13 : 12.  W meczu półfinałowym nasze reprezentantki pewnie wygrały z dziewczętami z Zespołu Szkół nr2 ( 24 : 6 ). W pojedynku finałowym nasze dziewczęta ponownie spotkały się z reprezentacją II LO i z wynikiem 18 : 8 zajęła  I miejsce w mistrzostwach.
   
 • 9 grudnia 2009r. odbył się Turniej Podstrefy Legnickiej w Koszykówkę Dziewcząt. Nasze dziewczyny pierwszy mecz rozegrały z II LO z Głogowa. Przez cały czas gra była wyrównana, punkt za punkt. Dziesięć sekund przed zakończeniem spotkania przegrywaliśmy 29 : 30. W ostatniej akcji nasza zawodniczka Basia Wielgosik przechwyciła piłkę i zdobyła dwa punkty co zapewniło nam zwycięstwo. Zajęliśmy II miejsce co  promuje nasz zespół do kolejnego etapu rozgrywek,
   
 • 13 grudnia na godzinę 15:00 w sali sportowej SP 14 , gdzie odbył się Festiwal Sztuk Walk. I LO reprezentowali: Gaweł Szczęsny,  Łukasz Osuch, Tomasz Augustyn, Angelika Kruszyńska,  Maciej Bugajenko .
   

MAMY TALENT!

 • Wydaliśmy drugi numer Biuletynu „Kopernika” redagowanego specjalnie z myślą o Gimnazjalistach,
   
 • Irek Staroń (3f), zdobył pierwszą nagrodę w konkursie recytatorskim w kategorii "Wywiedzione ze słowa".
   
 • Martyna Bieżyńska (kl. 3f) otrzymała WYRÓŻNIENIE SPECJALNE, a Kamila Wysoczańska (kl. 3f) WYRÓŻNIENIE w Dolnośląskim Konkursie Literackim „My Polacy – My Dolnoślązacy” Eliminacji 13. Dolnośląskiego Turnieju Słowa Literatury
   
 • 8 grudnia w auli Szkoły Muzycznej w Legnicy odbyły się przesłuchania w klasie akordeonu. Nic to dziwnego dla uczniów szkoły muzycznej, jednak chcemy zwrócić uwagę na fakt,że spośród 20 uczniów w klasie akordeonu jest aż 4 uczniów naszej szkoły! Są to:Agnieszka Dąbrowska (3g), Łukasz Sikorski (2d), Mateusz Pęciak (1b) oraz Paweł Trochanowski (1a). Zapraszamy do wysłuchania reportażu Radia Plus Legnica, w którym usłyszymy m.in  Łukasza Sikorskiego. Dzięki wygranej Marcina Wyrostka w "Mam Talent" akordeoniści wyjdą z ukrycia i mamy nadzieje, że wkrótce ich usłyszymy!
   
 • W programie „Mam Talent” – nasz absolwent Marcin Majewski doszedł do półfinału konkursu. Jednak zainteresowała się nim TVN, której reporterzy odwiedzili nasze liceum, a 19.12.09 zaprezentowano młodego artystę w programie „Uwaga! ”. Marcin , znany już wszystkim jako "Madox", był  też jednym z wykonawców świątecznego teledysku . Z życzliwością i uwagą śledzimy jego losy i życzymy powodzenia!
   
 • Irek Staroń (3f) pojawił się w dwóch produkcjach: w CK Muza wystąpił w monodramie „La Grą Improwizją” oraz zagrał główną rolę w filmie Uisel Studio „Don Kichot – Krzysztof z Lubina”, do którego autorem zdjęć jest Krzysiek Maślejak (3c)
   
 • Filmowcy z naszej szkoły wzięli udział w konkursie Konkurs Kina Niezależnego i Sztuki Wideo zorganizowanym przez CK Muza:Staszek Białoskórski (3a) zajął  II miejsce.
   
 • Pojawił się nowy odcinek wiadomości telewizyjnych 1lo tv - "Grudniowy Przegląd Wydarzeń".


ŚWIĄTECZNIE!

 • „Anielski Granie” w Galerii Cuprum Arena: 13 i 21 grudnia występy wokalne i instrumentalne uczniów I LO,
   
 • "Merry Christmas” – przedstawienie w j. angielskim w wykonaniu uczniów Ia, Ic i Ig na scenie w Galerii ,
   
 • 13 grudnia, polscy skauci-harcerze odebrali Betlejemski Światełko  na przejściu granicznym ze Słowacją  na Łysej Polanie przy Harcerskim Schronisku Górskim „Głodówka”. Wśród delegacji z lubińskiego hufca znalazła się także uczennica naszej szkoły Barbara Wielgosik. Światło w ciągu tego tygodnia ma trafić do wszystkich województw, gmin, miast, wsi a także jest przekazywane przez harcerzy do różnego typu instytucji.
   
 • Jasełka dla uczniów I LO przygotowane przez klasę IIc.
   
 • Paulina Pałucka (1b) otrzymała indywidualną nagrodę specjalną TVL Odra w VI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym na Kartkę Świąteczną "Gwiazdkowy Świat".
   
 • Konkurs „Wielkie Pierniczenie” na najpiękniejszy i najsmaczniejszy piernik – wygrała klasa Ic,
   
 •  Jak zawsze świąteczną  atmosferę w „Koperniku” podkreśla prawdziwa choinka koło „wodopoju” oraz Kiermasz Świąteczny, na którym można kupić wyroby artystyczne naszych uczniów – doskonały prezent dla bliskich!

 • Jak co roku uczniowie spotkali się na "mikołajkach" i  „wigiliach klasowych”


I to by było na tyle! 
Życzymy Wszystkim szczęśliwego Nowego Roku 
i zapraszamy do śledzenia naszych kolejnych poczynań!

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information