Minął kolejny miesiąc  roku szkolnego i - jak to zwykle u nas - oprócz żmudnej pracy, testów i  klasówek zawsze jest miejsce i czas na pasje i zabawę!  A wydarzyło się sporo!
 

Rozpoczęło się od oficjalnego przyjęcia klas I do uczniowskiej braci I LO na Otrzęsinach”, które w tym roku przygotowała klasa 3a w pirackim stylu.

W Grzędach k. Boguszowa Gorce rozegrany został Finał Dolnośląskiej Licealiady Młodzieży w rowerach MTB w kategorii chłopców, w którym drużyna I LO w składzie: 
Bartek Wojciechowski (3d), Bartek Łagocki (3c), Andrzej Przybylski (3b), Marek Strużycki (2a), Paweł Znamirowski (1b), Wojtek Ortyński (1c) oraz Dominik Piechota (1c) zajęła V miejsce
 

Nie był to jedyny sportowy akcent października. W Zespole Szkół Nr 1 w Lubinie został rozegrany  Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt. Reprezentacja naszej szkoły w składzie:
Jasińska Anna (3d), Brenkus Anna (3f), Rubak Katarzyna (3f), Dancewicz Anastazja (2a), Bąk Marta (2d), Wojciechowska Marta (2c), Dudek Paulina (2c), Melska Jagoda (2g), Wojtowicz Elżbieta (1g) zajęła  I miejsce!

 

Od  26 października rozpoczęła się rywalizacja klas w ramach Mistrzostw Szkoły w Piłkę Siatkową, w których udział biorą wszystkie klasy.

 

Z przyjemnością odnotowaliśmy udział naszego ubiegłorocznego absolwenta Marcina Majewskiego w popularnym programie „Mam talent!”. Marcin dostał się do półfinału konkursu i trzymamy kciuki za jego kolejny występ.

 

Nie był on jednak jedynym absolwentem, który zaistniał na małym ekranie. Tegoroczny absolwent, Grzegorz Kosior, wystąpił w „Szansie na sukces”, w którym śpiewał utwór z repertuaru Anny Wyszkoni z zespołu „Łzy”. 

 

Kolejnych emocji dostarczyli nam uczestnicy konkursu fotograficznego „Okna” zorganizowanego przez Miejski Impresariat Kultury w Lubinie. Wśród zwycięzców byli nie tylko uczniowie i absolwenci ale również nauczycielka matematyki! 
II m.  zajęły: Anna Wojdyła i Dominika Kucner (kl 2g), III m. - BOŻENA SZALEWICZ (matematyk z artystyczną duszą!) 
Wyróżnieni zostali:Bartosz Gromysz (kl 3b) oraz dwie nasze absolwentki: Anna Sudenis i Alicja Kaźmierczak!
Wszystkie wyróżnione prace będzie można zobaczyć w "Galerii na murze".

 

W październiku wystartowały zajęcia dla gimnazjalistów z matematyki, fizyki, chemii, biologii i języka angielskiego. Stworzyliśmy je dla wszystkich zainteresowanych pogłębianiem wiedzy z wymienionych przedmiotów. Spotkania te pozwolą również uporządkować i usystematyzować posiadane wiadomości. Każde spotkanie to odrębna jednostka, więc chętni mogą dołączać do grona uczestników w dowolnie wybranym momencie. 

 

W październiku odbyły się pierwsze Potyczki polsko-angielskie z cyklu 4 rozgrywek  o Puchar Kopernika. Do pierwszego starcia stanęło 5 drużyn, które zmagały się z zadaniami z języka: polskiego i angielskiego. Październikowe zawody sprawdzały znajomość gramatyki i wyrażeń leksykalnych, a dodatkowo elementy historii Anglii za panowania dynastii Tudorów i Stuartów. Zadania z języka polskiego udowodniły, że: "Bez ortografii i interpunkcji trudno żyć… " Zwycięską drużyną w pierwszym starciu było Gimnazjum nr 4 w składzie:
 Martyna Bartoszewicz; Wiktor Jędrzejewski; Justyna Sito; Monika Urban; Katarzyna Zawadzka; Sylwia Żuber.

Jak co roku miłośnicy języka niemieckiego mogli uczestniczyć w I etapie szkolnego konkursu "Niemiecki na szóstkę". Wzięło w nim udział 30 uczniów z klas I - III. Obowiązywała tematyka "Człowiek i jego miejsce na ziemi" oraz znajomość użycia przyimków (kl I i II) oraz rekcja czasowników (kl III). 
W I etapie najlepsi byli:
Klasa I:  I mM Rękawiczny (1b), II m.  J. Pelc (1a) oraz III mD Krzysiek (1f)
Klasa III mM.Kobrych- Skowrońska (2f) oraz M. Węgrzyn (2c), II mA Pelesz (2a), III mU. Krzyżanowska (2f)
Klasa III: I mŁ. Szenkiel (3b), II mA. Trochanowska (3e), III mK. Wysoczańska (3f).
 

Innym niemieckim akcentem w październiku było pojawienie się w szkolnej telewizji 1lo TV filmu z pierwszej części XIX WymianyNiemieckiej. Zasługuje on na uwagę, ponieważ twórcy  - Staszkowi Białoskórskiemu (3a) - udało się nie tylko oddać niezwykłą atmosferę tej imprezy, ale pokazać też świetny warsztat i pomysł na filmowy reportaż z pewnego szkolnego przedsięwzięcia. 
 

Jak filmowo, to filmowo! Krzysztof Maślejak (3c) od kilku lat tworzy filmy wraz z kolegami z Uisel  Studio. Tym razem powstał film pt.:
” Don Kichote - Krzysztof z Lubina". Po blisko półtorarocznej pracy zakończyły się zdjęcia do filmu. Premiera planowana jest na grudzień. W filmie wystąpili m.in. uczniowie naszego liceum, a w głównej roli zobaczymy Irka Staronia (3f). 
 

Październik to oczywiście Dzień Nauczyciela, a jak wiadomo w Koperniku dzień ten „serca rozwesela”. Tym razem nauczyciele postanowili zrobić uczniom niespodziankę tworząc pierwszy film: Wesele”. Bez uczniowskiej pomocy nie udałoby się przygotować tej niespodzianki. Film montowali twórcy 1lo  tv: Kamil KuźmiakBartek Gromysz oraz Marcel Ślusarczyk – uczniowie klasy 3b.
 

Klasa Ig (humanistyczno-językowa) rozpoczęła edukację teatralną wg projektu wychowawcy pani Liliany Wiśniewskiej – Korzeniewicz.  W  synagodze pod Białym Bocianem we Wrocławiu uczniowie oglądali spektakl teatralny pt. „Wallstrasse 13”. Przygotowali się do tego bardzo starannie: analiza lektury Hanny Krall „Zdążyć przed Panem Bogiem” na lekcjach języka polskiego czy lekcje związane z tematyką judaizmu prowadzone na lekcjach religii przez księdza Mirosława Lonczaka, pomogły w zrozumieniu problematyki spektaklu.
 

Październik nie jest jeszcze miesiącem konkursowym. Olimpiady dopiero ruszyły, a na sukcesy trzeba czekać do kolejnych etapów. Jednak Uczniowie klasy 2b (mat-fiz) znaleźli się wśród wyróżnionych w finale wojewódzkiego konkursu „Polska w NATO”. Drużynę stanowili: Paweł Cytryna, Wiktor Borkowski oraz Sebastian Regulski, a przygotowywała ich do konkursu pani Magdalena Buczek – Wołoszyn.
 
Ta sama nauczycielka opiekowała się również drużyną (Sonia Krażewska, Marta Miller, Nela Pajdzik i Magda Kubajewska), która zajęła I miejsce biegach na orientację
 

W październiku klasa dziennikarska (2g) wzięła udział w dwóch warsztatach. Pierwsze prowadziła absolwentka pierwszej klasy dziennikarskiej - Dorota Banaszak - obecnie  Senior Account Manager sieciowej agencji JWT. Doświadczenie międzynarodowe zdobywała w Londynie, Barcelonie i Dubaju. Warsztaty uczyły jak tworzyć efektywną reklamę - Od "briefu do efektywnej reklamy". Drugie spotkanie prowadził Michał Gral - Uniwersytet Wrocławski, Wydział dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Warsztaty dotyczyły komunikacji – wyjaśniania, dlaczego różne słowa w różnym miejscu mogą znaczyć różne rzeczy. O problemach kulturowych, socjalizacyjnych i społecznych w odniesieniu do komunikacji. To początek cyklu spotkań nie tylko dla klasy dziennikarskiej organizowanych przez panią Mariolę Lech w ramach cyklu spotkań z nauką, naukowcami i pasjonującymi tematami pod hasłem:"Podróże do głębin..."
 

Miesiąc zakończył zorganizowany przez SU - Halloween! Wszyscy, którzy mieli tego dnia cukierki i zdobyli specjalne „straszne” pieczątki uniknęli pytania!

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information