• "Kopernik" i Uniwersytet Ekonomiczny - współpraca!24 marca 2011r z inicjatywy dr hab.
 Jerzego Niemczyka , Dziekan Wydziału Zarządzania, Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu dr hab. Józef Dziechciarz oraz Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Lubinie Józef Marciniszynpodpisali deklarację współpracy, w ramach której  obie instytucje zobowiązują się do podjęcia wielu działań. Poniżej zamieszczamy list intencyjny, który Prorektor ds. Nauki UE prof. zw. dr hab. Andrzej Gospodarowicz wręcza dyrektorowi szkoły.

Olimpijskie sukcesy - i to jakie!

Martyna Mielniczuk (1b) została laureatką zawodów centralnych Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. To najmłodsza laureatka Olimpiady, która już posiada indeks na studia!


Mamy kolejnego ucznia w etapie centralnym Olimpiady! Piotr Goguś (3b) będzie reprezentował naszą szkołę na zawodach centralnych Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. To kolejny sukces Piotra na tej Olimpiadzie. Gratulujemy i trzymamy kciuki!


Rafał Swakoń (2b) zakwalifikował się do centralnego etapu olimpiady historycznej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego". Gratulujemy!

Maciej Tylewski (3f) został Finalistą 21 Olimpiady Teologii Katolickiej. Gratulujemy!

  • "Kopernik" = MATEMATYKA - fakty mówią za siebie!


4 marca nasza drużyna stoczyła kolejny pojedynek w ramach Dolnośląskich Meczów Matematycznych. Tym razem nasi matematycy zmierzyli się z drużyną I LO z Głogowa.  Głogowskie liceum słynie z silnej drużyny, więc zanosiło się na bardzo trudny mecz. Na dwa zadania przed końcem prowadzili przeciwnicy... Jednak to nasi uczniowie okazali się lepsi! Mecz zakończył się wynikiem 32 : 20!
23 marca 2011 nasza drużyna odniosła kolejne imponujące zwycięstwo! Tym razem pokonaliśmy reprezentację Zespołu Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym. Spotkanie zakończyło się wynikiem 36:7. Tegoroczna edycja Dolnośląskich Meczów Matematycznych jest prawdziwym pasmem sukcesów!

Znamy już listy finalistów Bolesławieckiego Konkursu Matematycznego. Niech fakty przemówią za siebie! Etap międzypowiatowy odbędzie się 08 kwietnia 2011r. Zakwalifikowani:
Poziom rozszerzony:
Sobolewski Wojciech, Kulczycki Wojciech, Skrzypczak Justyna, Adam Grzegorz, Augustyn Tomasz, Gazda Stefania, Kornatowicz Paulina, Lasota Wojciech, Sitarczyk Mateusz, Kozłowska Marta, Urban Monika, Szumega Jarosław.
Poziom podstawowy:
 
Cichosz Maciej, Gogosz Dorota
         

  • Skoro MAT- to i FIZ!


16 marca odbył się we Wrocławiu
 finał Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego, do którego zakwalifikowało2 uczniów z naszej szkoły: Wojciech Kulczycki (3a) i Jarosław Szumega (3b). Wojtek zaprezentował pracę „Wyobrażenie vs. Rzeczywistość”, w której zawarł porównanie naszych wyobrażeń o świecie z rzeczywistymi wielkościami obiektów fizycznych. Jarek  natomiast przedstawił pracę: „Fizyka samolotu”Jarosław Szumega otrzymał za swoje wystąpienie nagrodę publiczności. Obaj uczestnicy, za zakwalifikowanie się do finału „otrzymali indeks” studentów fizyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Uczestnicy finału prezentowali się przed komisją złożoną z pracowników naukowo-dydaktycznych Uniwersytetu Wrocławskiego i Politechniki Wrocławskiej  prace wynikające z ich zainteresowań związanych z fizyką.


Języki obce? - Nie dla nas!

Marcin Rękawiczny (2b) zakwalifikował się do finałowego etapu konkursu DeutschQuiz, organizowanego przez NKJO we Wrocławiu. Nasz uczeń zajął 9 miejsce na 25 zakwalifikowanych. W I etapie brało udział aż 557 osób z całego Dolnego Śląska.

22 marca 2011r. dwuosobowa drużyna I LO: Kasia Zawadzka (1g) i Michał Rygiel ( 1g)  zajęła I miejsce Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglosaskich organizowanym przez SLO w Lubinie. Do konkursu przystąpiły drużyny gimnazjalne i ponadgimnazjalne z Lubina, Głogowa, Legnicy i Złotoryi. Zawodnicy zmagali się z pytaniami z zakresu życia codziennego, geografii i historii Wielkiej Brytanii, USA, Irlandii, Kanady i Australii. Gratulujemy!

15.03.2011 odbyło się trzecie w tym roku spotkanie drużyn gimnazjalistów w "Potyczkach Językowych"Zagadnienia z języka polskiego: "Bez ortografii, interpunkcji i wielu słów trudno żyć...", a z języka angielskiego to: Londyn i jego zabytki. 
Wyniki po trzech etapach:
I miejsce - Gimnazjum Salezjańskie - 216 pkt
II miejsce - Gimnazjum nr 4 w Lubinie -211.5 pkt,
III miejsce - Gimnazjum Integracyjne w Lubinie-  211pkt,
IV miejsce - Gimnazjum nr 5 w Lubinie - 197 pkt,
V miejsce - Gimnazjum nr 1 w Polkowicach -  174pkt,
VI miejsce - Gimnazjum nr 1 w Lubinie - 130pkt

Śpiewamy we wszystkich językach - i to jak!


24 marca 2011r w CK Muza odbył się finał Konkursu Piosenki Angielskiej odbywający się w ramach XIII Dni Brytyjskich organizowanych przez SLO w Lubinie. I miejsce zajęła Ada Nasiadka (1g), a Agnieszka Baczyńska (2g)wyśpiewała III miejsceWyróżnienie otrzymałaMarta Skowrońska (1c). Ada zdobyła również nagrodę publiczności.

30 marca w CK Muza odbył się Międzyszkolny Festiwal Piosenki Francuskiej. Organizatorem tegorocznej imprezy było I LO, a nad całością czuwały p. Ewa Urbaniak oraz p.Iwona Kita. Trzy nasze uczennice otrzymały wyróżnieniaBeata Bakinowska, Marta Skowrońska oraz Aleksandra Skiba.
Dodatkową atrakcją i odkryciem tegorocznego Festiwalu był, bez wątpienia, zespół akompaniujący wokalistom złożony z muzyków "Kopernika". Aranżacje przygotował Mateusz Pęciak (2b). W składzie zespołu byli również: Piotr Wiszowski (2b), Marcin Fedko (3e),Jędrzej Szczepaniak (1a), Paweł Znamirowski (2b), Wojtek Lasota (3a) oraz Paweł Grzebień (3d).  


Wiadomości sportowe

14 marca 2011r zakończyły się Mistrzostwa Szkoły w Piłkę Siatkową Drużyn Mieszanych. Rywalizacja zakończyła się następująco:
I miejsce  -  klasa IIIb, II miejsce  -  klasa  Ie, III miejsce  -  klasa II, IV miejsce  -  klasa Ig.


17 marca, w ramach Licealiady Szkół Ponadgimnazjalnych, odbyły się zawody szachowe Strefy Legnickej , w których nasza drużyna w składzie: Marcin Rękawiczny (2b); Jarek Wieczór - Szczerbowicz (3e); Karol Stachowski (3e); Martyna Sysak (1g) zajęła III miejsce! I miejsce zajęło I LO z Legnicy, a II miejsce przypadło II LO  również z Legnicy.

26 marca 2011r Piotr Wojciechowski (1a) zajął I miejsce Wojewódzkich Zawodach Strzeleckich z broni pneumatycznej o Puchar Dyrektora Dolnośląskiego Zarządu Wojewódzkiego LOK. Piotrek osiągnął wynik 162pkt.22.03.2011r. odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Pływaniu, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły zdobywając bardzo dobre wyniki. W punktacji ogólnej chłopcy zajęli I miejsce  (przed reprezentacją z II Liceum Ogólnokształcącego i Zespołem Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących). Dziewczęta zajęły II miejsce (za reprezentacją z Liceum Salezjańskiego a przed reprezentacją z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Lubina).
Sztafeta 4x50m st.dowolnym w składzie M.Żurowski, M.Rękawiczny,W.Rutkowski, A.Koronowski zajęła I miejsce.
Sztafeta 4x50m st. dowolnym w składzie J.Szczotka, M.Tomasiewicz, A.Michalik, N.Langner zajęła II miejsce.


  • V Międzyszkolne Forum Ekologiczne30 marca 2011r. odbyło się 
V Międzyszkolne Forum Ekologiczne. Wzięli w nim udział uczniowie i nauczyciele lubińskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Temat tegorocznego forum to ”Zmiany klimatyczne”. Forum zostało przygotowane przez klasy: Id, IId i IIe pod kierunkiem: p. Moniki Marciniak,p. Barbary Klajn oraz p. Lucyny Powały. 
W kategorii gimnazjów: I miejsce zespół z Gimnazjum nr.4II miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum Salezjańskiego, a III miejsce uczniowie z Gimnazjum Integracyjnego.  W kategorii szkól ponad gimnazjalnych: I miejsce - kl. Ig, II miejsce - kl.Ie, a III miejsce - kl. IId.  W programie znalazły się min.wykład  pana Sławomira Bieńka, który mówił o zmianach klimatycznych i ich skutkach, zaobserwowanych podczas wyprawy „Jachtem na Antarktydę". Na zakończenie przeprowadzono konkurs obejmujący zagadnienia omawiane podczas forum. Nagrody ufundował Dyrektor Szkoły.   • W "Koperniku" zawsze jest Kulturalnie


25 marca w 
Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie odbył indywidualny wernisaż prac plastycznych Stefanii Gazdy (3a).  Wystawa zorganizowana została w ramach prezentacji Młodych Twórców MDK. Licznie przybyłych gości zachwyciły prezentowane prace. Były różnorodne tematycznie i wykonane w różnych technikach, jednak wszystkie łączyło jedno - były naprawdę fascynujące! Gospodarzami wernisażu, oprócz Stefanii i jej rodziców, była pani Elżbieta Kochan - artystka plastyk, która 9 lat czuwała nad rozwojem talentu Stefy. 
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!


Anna Adamowicz
 (2d) została po raz kolejny w tym roku zwyciężczynią w konkursie literackim. 15 marca nasza uczennica odebrała dyplom za zajęcie I miejsca w II Wojewódzkim Konkursie Poetyckim o "Złoty Karton III LO" z Wrocławia. Serdecznie gratulujemy! Będziemy bacznie śledzić karierę tej młodej, utalentowanej pisarki!

18 marca 2011r. uczniowie klas IIg, Ia, IId, IIa oraz grono nauczycieli oglądało spektakl operowy "Opowieści Hoffmanna" w gmachu Opery Dolnośląskiej we Wrocławiu. Dyrygowała dyrektor opery, pani Ewa Michnik. Mieliśmy szczęście, bo spektakl nagrywany był przez TVP1, co na pewno miało przełożenie na jakość spektaklu.

Nasi uczniowie zaprezentowali się podczas XX Przeglądu Kultury Młodych "Przekręt" organizowanego przez XVII LO we Wrocławiu. Konkurencja była ogromna, a poziom prezentowanych przedstawień bardzo wysoki. Tym bardziej cieszy nas kolejny "kulturalny" sukces naszych. Martyna Sadowska (1c) otrzymała Nagrodę za najlepszą drugoplanową rolę żeńską w "Między nami dobrze jest".Wyróżnienia aktorskie przypadły Michałowi Węgrzynowi za "Mariusza Kałamagi monolog" oraz Jakubowi Dydakowi za "Trans-Atlantyk". Opiekunem grupy teatralnej jest pani Joanna Kędzia. 

31 marca 2011r odbyła się VII edycja konkursu "Czytamy obrazy", w którym najlepsza była Aleksandra Szurlej (3g). I miejsceprzyznało naszej uczennicy Jury w składzie: Małgorzata Życzkowska-Czesak, Wioletta Maćkała, Anita Wiśniewska oraz Henryk Rusewicz. Organizatorem konkursu był ZS nr 1 w Lubinie.

Śledzimy sukcesy naszych absolwentów!

Mamy zaszczyt poinformować o kolejnym sukcesie Stanisława Białoskórskiego. Nasz ubiegłoroczny absolwent (obecnie student I roku Informatyki na Politechnice Wrocławskiej) otrzymał GrandPrix Snap Film Festiwal w Krakowie. Autorem muzyki do nagrodzonego filmu jest Michał Zieliński (obaj z ubiegłorocznej 3a:)). Staszek wygrał w 2010r w ogólnopolskim konkursie na film promocyjny "Odwiedź Chopina w Warszawie" tworząc "Księżycową noc". Był też autorem m.in. "Musical'u - reklamówki I LO w 2010r i współtworzył LipDub. Gratulujemy sukcesu i jesteśmy pewni, że to nie ostatnie słowo - a raczej film - tego niezwykle utalentowanego i nadzwyczaj skromnego artysty - mistrza krótkiej formy! Zobacz nagrodzony film pt.:"W białej kopercie".


Nasza absolwenta, Magdalena Więcław, która obecnie studiuje psychologię w Wielkiej Brytanii odnosi sukcesy jako stylistka/blogerka. Wygrała już kilka konkursów. W jednym z nich nagrodą była uszyta specjalnie dla niej sukienka znanej polskiej projektantki Gosi Baczyńskiej. Magda pojawiła się również na jednym ze zdjęć konkursu ogłoszonego przez miesięcznik ELLE.

     

Dzień Wiosny w "Koperniku"


21 marca jest datą wyjątkową w szkolnym kalendarzu - to przecież pierwszy dzień wiosny! Oczywiście musi więc to być również wyjątkowy dzień w szkole- i tak właśnie było. Po pierwszej lekcji przedstawiciele klas i kibice uczestniczyli w rywalizacjach sportowych na boisku i sali gimnastycznej, w szkolnej auli odbył się 
konkurs karaoke, w którym udział wzięli również nauczyciele. Natomiast rozgrywkom sportowym, przy szkolnym boisku, towarzyszyłpierwszy (w historii szkoły!) wiosenny grill!  Pierwszy dzień wiosny zakończyliśmy wspólnym wyjściem do kina Helios na seanse: „Czarny Czwartek” i „Sala Samobójców”. Pogoda i nastroje były wyśmienite – wiosna na dobre zawitała do I LO. Kto był na wagarach - niech żałuje! 

Mamy same SUPER KLASY!

Jak co roku Samorząd Uczniowski ogłosił Konkurs na Super Klasę I. No i klasy są naprawdę super! Do tej pory swoje prezentacje miały:
klasa 1d - "Lata 60-te",
klasa 1b - "Piraci z Karaibów" ,
klasa 1f - "Love and Peace" ,
klasa 1e - "Wesele"
klasa 1g  - "Disney World"

OTWORZYLIŚMY DRZWI!


"Kopernik" otworzył swoje wrota dla Gimnazjalistów
. Mimo soboty zainteresowanie było ogromne! Jak wspomniała Marta Konik, wokalistka występującego specjalnie z tej okazji "Evolution", jak na dzień wolny i wczesną godzinę wypełniona po brzegi aula robiła wrażenie. Zresztą aula po "drobnym remoncie" została wzbogacona w olbrzymi ekran, rzutnik i opuszczane żaluzje (już mamy kino!), a wkrótce będziemy mieli prawdziwy teatr.  Działo się sporo, a ostatni uczniowie opuszczali "Kopernika" około godz.13!
Każdy Gimnazjalista otrzymał pakiet informacyjny: informator na cd, Niezbędnik Gimnazjalisty oraz trzy numery tegorocznego Biuletynu "Kopernika".
Dziękujemy wszystkim Gimnazjalistom za przybyciea naszym uczniom za tak liczny udział w imprezie. Zobacz filmy reklamowe w 1lo tv Jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy do nas! 

REKORDOWY MARZEC!!!

Cieszymy się, że strona naszej szkoły cieszy się coraz większą popularnością. W marcu odnotowaliśmy absolutny rekord:  w sumie: 120820 słownie: ponad sto dwadzieścia tysięcy wejść !!!, max: 18860, średnio: 3897 dziennie! Dziękujemy i zapraszamy na www.1lo.pl codziennie - na pewno zawsze znajdziecie tu aktualne i ciekawe informacje, zdjęcia, skróty do artykułów dotyczących szkoły i sukcesy uczniów. Od dwóch tygodni mamy też swój profil na Facebooku:)

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information