• NAJLEPSI z najlepszych - czyli Stypendyści Prezesa Rady Ministrów

  30 listopada 2010 r w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Jeleniej Górze odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2010/2011. W tym  roku wyróżnienia z rąk Dolnośląskiego Kuratora Oświaty - pani Beaty Pawłowicz - odebrało dwoje uczniów I LO:
  Małgorzata Kaniuk
   kl IIb,
  Wojciech Kulczycki
   kl IIIa

 
 • Prób nigdy za wiele!

  Listopad był miesiącem wytężonej pracy tegorocznych maturzystów. Rozpoczęli 3 listopada od próbnej matury z matematyki, której organizatorem była Centralna Komisja Egzaminacyjna, a sprawdzali ją egzaminatorzy zewnętrzni (tak jak na prawdziwej maturze). I LO jest ośrodkiem sprawdzania prac m.in z matematyki, więc u nas pracował Zespół Egzaminatorów z Matematyki.
  Kolejne matury próbne 
  opracowało  wydawnictwo Operon i Gazeta Wyborcza .W dniach 23 - 26 listopada maturzyści mogli się sprawdzić z języka polskiego, języków obcych, wybranych przedmiotów dodatkowych - biologii, chemii, fizyki, matematyki, geografii i WOSu. Zobacz arkusze odpowiedzi:

  Kolejną próbę nasi uczniowie podejmą  w dniach 3-4 grudnia na maturze ustnej z języka angielskiego (oba poziomy)


 • Wydarzenie miesiąca - warsztaty the Young Americans

  W dniach 12 - 14 listopada 2010r mieliśmy ogromną przyjemność gościć po raz trzeci grupę Młodych Amerykanów z Kalifornii. Ponownie mogliśmy przeżyć magiczne chwile i zobaczyć finałowe Show w wykonaniu YA i  uczestników warsztatów. Nie ma co więcej pisać - trzeba to przeżyć! Zapraszamy już teraz na kolejne spotkanie z Young Americans w maju 2012r! Zapraszamy do linku: Young Americans 

  Na medialnym portalu powiatu lubińskiego pojawił się trzyczęściowy reportaż filmowy z warsztatów i występu YA. 


  Warsztaty matematyczno - językowe klasy IIIc

 • W listopadzie oprócz warsztatów artystyczno-językowych z Amerykanami, odbyły się jeszcze jedne również językowe, ale tym razem połączone z ukochaną przez wszystkich matematyką!
  Klasa IIIc (mat-biol) brała udział w warsztatach matematyczno - językowych zorganizowanych w dniach 8 - 11 listopada 2010r w Szklarskiej Porębie. Program warsztatów opracowały i prowadziły zajęcia panie: Bożena Szalewicz (matematyka) oraz wychowawczyni Małgorzata Wiszowska (j. angielski). Wszystko odbywało się "w pięknych okolicznościach przyrody" 


 • Wygrana w Dolnośląskich Meczach Matematycznych!

  Odkąd bierzemy udział w rozgrywkach Dolnośląskich Meczów Matematycznych - a jest to już po raz dziesiąty - drużyna II LO w Lubinie była dla nas bardzo poważnym przeciwnikiem. We wtorek, 30 listopada, stawiła się jak zwykle świetnie przygotowana. Mecz rozegrano w naszej auli. Zawodnicy prezentowali piękne rozwiązania i niełatwo było z nimi wygrać. Tym większa więc satysfakcja, że to nasza drużyna zwyciężyła i to w pięknym stylu.  
  Mecz zakończył się wynikiem 25 : 36 dla"Kopernika"
  Zwycięska drużyna I LO to: Konrad Bieńko (kapitan), Stefania Gazda, Grzegorz Adam, Jarek Szumega, Paulina Kornatowicz, Anna Ilnicka-Jarosiewicz, Norbert Borowski, Mateusz Sitarczyk, Wiktor Jędrzejewski i Bartek Flisiewicz.
  Spotkanie upłynęło w miłej, przyjacielskiej atmosferze. Było tez smakowicie, dzięki Agacie, Karolinie i Justynie (2b), które przygotowały pyszne kanapki. 


 • "Niemiecki na szóstkę" - I etap
  Po raz kolejny nauczyciele j.niemieckiego I LO zaprosili swoich uczniów do udziału w konkursie: "Niemiecki na szóstkę". W I etapie zadania wykonali najlepiej :
  Klasa I :
  1. Dorota Godlewska If,   
  2. Karolina Kureń Ia,
  3. Adrianna Gromada If i Karolina Kulczycka Ig
  Klasa II :
  1. Marcin Rękawiczny IIb, 
  2. Dorota Krzysiek IIf, 
  3. Monika Maszkowska IIe i Justyna Pelc IIa
  Klasa III :
  1. Patrycja Semczuk IIIf, 
  2. Marta Gawron IIIf , 
  3. Marta Węgrzyn IIIc
  Nagrodą w każdym etapie jest oczywiście "6"!

   
 • Listopadowe wydarzenia sportowe

   8 listopada 2010r w Zespole Szkół nr 1 w Lubinie zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce Dziewcząt.Dziewczyny zajęły II miejsce! Oto skład reprezentacji szkoły:

  1. Jaszowska Agnieszka   IIIg
  2. Różycka Aleksandra    IIIe
  3. Marciniak Angelika    IIIg
  4. Woźniak Anna     IIb
  5. Szelukowska Magdalena    IIb
  6. Przybyło Dorota    Ic
  7. Skowrońska Marta    Ic
  8. Bendowska Patrycja  Ig
  9. Wysocka Magdalena  Ig
  10. Zdobylak Adriana    Ig

   

  • 17 listopada 2010r zakończyły się Mistrzostwa Szkoły w Szachach. W rozgrywkach wzięło udział 19 uczniów naszej szkoły. Przedstawiamy wyniki bojów szachowych:
   Dziewczęta:       
  1. Martyna Sysak  1g   
  2.  Iwona Zalewska 3g     
  Chłopcy:
  Jarosław Wieczór- Szczerbowicz 3e
  2 Marcin Rękawiczny 2b
  Michał Błauciak 3b

   

  • 30 listopada 2010r w auli naszej szkoły rozegrane zostały pojedynki w ramach Szkolnego Turnieju Szermierczego.Organizatorem turnieju i trenerem jest p. Oleg Bugajenko.
  Wyniki turnieju:
       Widuch Przemysław  IIIe
       2   Ziemianowicz Robert  IIf
       3  Stęczniewska Magdalena  Ib
       4 . Dłużewska Aleksandra  If
       5  Matukiewicz Aleksy  Ic
       6   Maślejak Piotr  Ia
       7  Szczepaniak Jędrzej  Ia
       8  Skoczylas Rafał  Ia 

  Zawodnicy otrzymają dyplomy, a zwycięzca odbierze Puchar Dyrektora I LO. 
 • Wydarzenia artystyczne - wernisaż, film, poezja śpiewana i prace plastyczne

  5 listopada 2010r w CK Muza odbyło się otwarcie wystawy klasy dziennikarskiej IIIg pt. "Pod niebem Paryża". Na wernisażu do 30 listopada można było zobaczyć prace 15 uczniów tej klasy, którzy w marcu 2010r uczestniczyli w. Opiekunem artystycznym i organizatorem wszystkich plenerów fotograficznych jest wychowawca klasy pani Mariola Lech, a wystawę w CK Muza przygotowałaJoanna Mularczyk

   

  W ogłoszonym przez Starostwo Powiatowe konkursie pt "Powiat Lubiński w Kadrze" zwyciężył film Piotra Wiszowskiego z klasy IIb. Gratulujemy sukcesu i czekamy na kolejne filmy! Więcej o konkursie.  Zobacz zwycięski film.


 • 16 listopada 2010r  w galerii "Wzgórze Zamkowe" odbył się I Festiwal Poezji Śpiewanej "Choć struna pęka...".
  Z przyjemnością informujemy, że dwaj nasi uczniowie okazali się bezkonkurencyjni!
  RadosławKsiążek
   (3b) oraz Konrad Bieńko (3a) zajęli I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych i otrzymali Nagrodę Główną Festiwalu. Organizatorem imprezy był Zespół Szkół Sportowych w Lubinie.


  Uczennica klasy 3b Katarzyna Wypasek zajęła I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w Powiatowym Konkursie Plastycznym o Życiu i Twórczości Fryderyka Chopina. Organizatorem Konkursu było Polskie Towarzystwo Kulturalno-Edukacyjne.

   

 • http://1lo.nazwa.pl/templates/ilo/images/rkbusiness_bullet.png); background-position: 0px 3px; background-repeat: no-repeat no-repeat; ">Agnieszka Dybkowska i Urszyla Krzyżanowska z klasy IIIg zostały nagrodzone w Dolnośląskim Konkursie Literackim "My Polacy, My - Dolnoślązacy". Agnieszka Dybkowska otrzymała szczególne wyróżnienie, a Urszula Krzyżanowska wyróżnienie w konkursie Uczennice odebrały dyplomy i nagrody 29 listopada 2010r w sali Ratusza we Wrocławiu. Opiekunem literackim była p. Liliana Wiśniewska - Korzeniewicz.
   
 • Jesteś uczniem "Kopernika" - zostań honorowym dawcą krwi!

  ,,HONOROWY KRWIODAWCA” – kto nie chciałby posługiwać się takim tytułem? Jednak wielu z nas zniechęca niewiedza, wahamy się lub choćby obawiamy nieznanego. Na spotkaniu zorganizowanym 15 listopada 2010r przez panią pedagog Alicję Jankowską,w miłej atmosferze przesympatyczne panie z Punktu Krwiodawstwa w Lubinie rozwiały wszelkie nasze wątpliwości.Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do tej akcji.

   

 • Rekordowa ilość wejść na stronę www!
  Dziękujemy wszystkim odwiedzającym naszą stronę internetową. Liczba odwiedzin stale rośnie, ale listopad przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Ilości wejść może nam pozazdrościć - i zazdrości - niejedna instytucja w mieście! W listopadzie liczba odwiedzin to w sumie : 85417maksymalna ilość odwiedzin w ciągu jednego dnia (!) to: 25182,(15 listopada 2010), średnio odnotowano 2847 wejść dziennie.

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information