Doskonale wiemy, jak trudną decyzję musicie podjąć.
Do wyboru macie kilka szkół, a w każdej z nich kilka klas. Jeśli zależy Ci na tym, żeby dołączyć do społeczności Kopernika i marzysz o tym, aby zostać uczniem I LO, mamy dla Ciebie kilka praktycznych wskazówek:


 1. Zapoznaj się z ofertą naszej szkoły na 1lo.lubin.pl zakładka REKRUTACJA
 2. Zaloguj się na stronie systemu elektronicznego rekrutacji TUTAJ
 3. Wybierz SWOJĄ ścieżkę edukacji – dla absolwenta szkoły podstawowej lub dla absolwenta gimnazjum
 4. Wypełnij formularz – dane osobowe
 5. Wybierz szkoły i klasy, do których chcesz złożyć wniosek. PAMIĘTAJ – kolejność wybranych przez Ciebie szkół i klas jest bardzo ważna – zacznij od klasy, na której zależy Ci najbardziej. Jeżeli chcesz być w „Koperniku” wybierz ILO i WSZYSTKIE klasy – zaczynając od tej wymarzonej
 6. Wydrukuj wniosek, daj rodzicom do podpisu i przynieś go do I LO
 7. Po otrzymaniu świadectwa i wyników egzaminu uzupełnij oceny i wyniki w systemie i przynieś oryginał świadectwa ukończenia szkoły oraz zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty/gimnazjalnego do I LO
 8. 16 lipca sprawdź, czy dostałeś się do I LO
 9. Jeżeli jesteś na liście GRATULUJEMY, teraz przygotuj się na wyjazd integracyjny jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego.

PAMIĘTAJ:

 1. Nie kieruj się wyborem kolegów - to Twój wybór – przecież możecie lubić różne przedmioty, a w naszej szkole i tak wiele rzeczy robimy RAZEM,

 2. NIE zakładaj, że masz za mało punków, bo w poprzednich latach ci, którzy się dostali mieli więcej - my nie wiemy, ile potrzeba punktów, więc skąd Ty masz to wiedzieć,

 3. „Pasek” na świadectwie to ważny, ale nie decydujący czynnik,
 1. Nie czekaj do końca - jeśli jesteś przekonany o wyborze I LO najlepiej od razu przynieś ORYGINAŁY dokumentów.

  Przypominamy również, że w naszej szkole nie będzie nauki na zmiany.

 

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information