Uncategorised

Przedstawiamy wykaz podręczników dla klas I (dla uczniów po gimnazjum)
oraz dla klas II i III w I LO w Lubinie:
WYKAZ
Prosimy uczniów klas I o NIEKUPOWANIE podręczników do języków obcych, ponieważ na początku roku zostanie przeprowadzony test ustalający poziom grup.
Przypominamy również, że tradycyjnie w pierwszym tygodniu wrześnie zostanie w szkole zorganizowany kiermasz podręczników używanych
W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy wstrzymać się z zakupem podręczników do rozpoczęcie roku szkolnego.
UWAGA!
Wykaz podręczników dla klas I PO SZKOLE PODSTAWOWEJ zostanie ptrzedstawiony w późniejszym terminie (jest to niezależne od nas).

 

Rok szkolny 2018/19 jest już za nami! To był wyjątkowy i trudny rok - zaczęliśmy od obchodów 70-lecia, mamy za sobą wiele wydarzeń: I LO po raz kolejny znalazło się na podium Szkół Kompetencji Przyszłości (III miejsce w Polsce!), zorganizowaliśmy I Olimpiadę Kopernika (dającą punkty rekrutacyjne!), kolejne Dni Kultury, The Young Americans, Bieg Kopernika, Strajk Dla Klimatu, Anglofamę, występy Grupy Kopernika, Mecze Matematyczne. Na koncie mamy wiele sukcesów sportowych i osiągnięć naukowych. O wszystkim informowaliśmy Was na bieżąco. Nie da się też pominąć strajku nauczycieli. 
Jak kończymy zatem 70-ty rok w historii Kopernika? Spektakularnie!
Średnia klas I - III to 4,56
Wszystkie klasy osiągnęły średnią powyżej 4.0!
1 miejsce - I f (mat-fiz) - 4.88
2 miejsce - 2b (mat-fiz) - 4, 82
3 miejsce - 3a (mat-fiz) 4,8
4. miejsce - 1d (biol-chem) - 4,79
5. miejsce - 1a (mat-fiz) - 4,78
Spośród uczniów klas I i II średnią 5,0 i wyżej uzyskało aż 95 osób, a świadectwo z paskiem odebrało dziś 159 uczniów.
Ogółem wyróżnionych z klas I - III jest w tym roku aż 260 uczniów (zdjęcie obok)
Najwyższe średnie z klas I - II uzyskali:
1. Jakub Kozłowski (1a) - 5,73
2. Andrzej Tyc (1a) - 5,67
3. Aleksandra Birut (2a) - 5,67
4. Piotr Mroczko (1f) - 5,63
5. Marta Prucnal (1f) - 5,63
6. Jakub Dobrzański (2a) - 5,56
7. Agata Wróblewska (2a) - 5,56
8. Igor Lech (1a) - 5,53
9. Karolina Zawadzka (1a) - 5.50
10. Filip Strózik (2b) - 5.50
Tytuł SUPER KLASY 2019 zdobyła klasa Ia.
Gratulujemy wszystkim wyróżnionym!
Życzymy udanych i zasłużonych wakacji! Zobacz zdjęcia.Kolejne, JEDENASTE już  warsztaty z The Young Americans przeszły włąśnie już do historii...
Jak zawsze była to eksplozja takiej energii i emocji, że nikt kto nie był ich udziałem, nie jest w stanie zrozumieć fenomenu tego niezwykłego projektu.
W ciągu zaledwie trzech dni (7 – 9 czerwca)) grupa 38 młodych artystów z The Young Americans College of The Performing Arts w Kalifornii,  staje się nauczycielami dla uczestników niezwykłych warsztatów.
Cel - zrobić niemożliwe - czyli po dwóch i pół dniach przygotować około setkę uczniów (i to z różnych typów szkół) do wspólnego SHOW!
I nie jest to jedna scenka! Trzeciego dnia widzowie mają możliwość obejrzeć dwa niezwykłe przedstawienia: najpierw The Young Americans dają popis swoich umiejętności wokalnych, tanecznych i aktorskich w 45 minutowym broadwayowskim show, a po 15 minutowej przerwie na scenie pojawiają się uczestnicy warsztatów ze swoimi nauczycielami – YAs , i cała grupa stanowi jedność!
To co udaje się zrobić tym młodym ludziom pod wodzą doświadczonego reżysera  jest nie do uwierzenia! W tym roku mieliśmy przyjemność i zaszczyt po raz trzeci gościć wielokrotnie nagradzanego reżysera p. Jeffreya Polk'a. Podkreślają to wszyscy, którzy oglądają finałowe SHOW po raz pierwszy... Jak to się robi?! To jest właśnie geniusz i prostota warsztatów - pozytywna energia, wiara w dzieci, bycie dla nich i z nimi, a nie ponad. Jak powiedział kiedyś jeden z YA: „schodzimy na poziom ucznia, aby podnieść go tak wysoko jak się tylko da” – nie oceniać i się nie wywyższać, ale właśnie być blisko i pokazać, że to wszystko uda się zrobić!
Zaangażowanie, przychylność, wielkie serce i talent - oto przepis na sukces edukacyjny! A że przy okazji jest to świetna zabawa  - cóż - tak właśnie można uczyć. I my uczymy się tego od 2007 roku! 3-dniowe warsztaty rozwoju osobowości oparte są na innowacyjnej metodzie edukacyjnej opracowanej przez  The Young Americans College of The Performing Arts. Warsztaty promują postawy tolerancji, szacunku i budowania relacji międzyludzkich. Uczestnicy warsztatów realizują autorski program, który opiera się na wykorzystaniu muzyki i środków przekazu scenicznego, jako głównych narzędzi budowania pewności siebie i funkcjonowania w grupie. Warsztaty odbywają się w języku angielskim, w wielonarodowościowym środowisku, co przyczynia się do kształtowania postaw akceptacji odmiennych wyznań i kodów kultury. Przy okazji motywacja do nauki języka wzrasta bardzo znacznie.

Dziękujemy WSZYSTKIM bez wyjątku - wspaniałym uczestnikom tegorocznych warsztatów, którzy nam zaufali i dali się porwać w świat radości, zabawy, odkrywania talentów i swoich możliwości, a wszystko to dokonane RAZEM - bo to właśnie jest największą wartością warsztatów - RAZEM można dużo - właściwie, jak widać po raz jedenasty - wszystko! Cały skład uczestników zamienia się w chór, tancerzy, aktorów i na dodatek wszystko to wychodzi po angielsku!
The Young Americans wpisali się już w klimat I LO na stałe – klimat, który w dużej części stworzyli – GK nie powstałaby bez ich inspiracji! Nie wyobrażamy sobie roku bez The Young Americans!
Bardzo dziękujemy HOST FAMILIES, czyli rodzinom goszczącym za przyjęcie YAs w swoich domach i umożliwienia przeprowadzenia tych niezwykłych warsztatów. W tym swoje domy otworzyli: Szymon i Natalia Buras, Oskar Mika,  Karolina KogutSara CzyżEryka i Oliwia Pająk, Hanna Łagun, Hanna Napiórkowska, Tomasz Herejczak, Aga Osiewalska, Maja Lipińska, Maciej Marciniak, Weronika Misiewicz, Gaspar Holewa, Ariana Sertakowska, Katarzyna Karkola, Julia Jaskuła, Joanna Marcinkowska, Michela Maciejowska, Jola Lach, Alicja Bartosiewicz, Julia Kowalik, Hanna Napiórkowska, Ola Gurdak, Weronika Burczyńska, Agnieszka Zuk, Kamila Kostyszak, Państwo Iza i Rick Galvin, Pani Anna Wdowiak, Państwo Joanna i Józef Marciniszyn.

WSPIERAJĄ NAS! 
Dziękujemy osobom, które wspierają przy organizacji warsztatów. Bez udziału sponsorów i osób wspierających warsztaty w Lubinie nie byłyby tak wyczekiwane przez the YAs:)
Dziękujemy Radzie Rodziców przy I LO,  SPOŁEM Lubin spółka z.o.o.  Lodziarni SANDI w Lubinie. Waściciele lodziarni Państwo Dorota i Wojciech Czyż po raz kolejny przygotowali specjalnie dla YAs lody o takiej nazwie. Pozostajemy nieustannie wdzięczni za udostępnianie hali przy SP 14, w której od 2007 r. odbywa się finałowe SHOW.
Dziękujemy kierownictwu i obsłudze obiektu za przychylność i pomoc w organizacji warsztatów.
Dziękujemy również Igorowi Lechowi (1a) za stworzenie grafiki (obok) na pamiątkową koszulkę dla naszych gości i firmie Miedźwiedź.pl za szybką i korzystną realizację projektu.
DZIĘKUJEMY i zapraszamy na dwunaste warsztaty w dniach 13 - 15 listopada 2020 roku!
Więcej na naszym profil na fb: The Young Americans w Kopeniku - I LO Lubin i stronie www: Young Americans
Zdjęcia: DAY 1&2, DAY 3, występ GK dla YA


 

 

 

Jutro o godz. 9.00 na boisku szkolnym odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego, po którym uczniowie spotkają się z wychowawcami w swoich klasach po odbiór świadectw.
Jednocześnie cały czas trwa rekrutacja 2019/20.
Dokumenty przyjmujemy w dniach: 
19, 21, 24 i 25 czerwca od godz. 8:00 do godz. 15:00 na parterze.
UWAGA:
absolwenci gimnazjum składają dokumenty w sali 118,  a podstawówek w sali 119.Przedstawiamy najważniejsze tegoroczne osiągnięcia naszych uczniów z matematyki:
W XXVII konkursie KANGUR MATEMATYCZNY możemy pochwalić się dwoma
 imponującymi "bardzo dobre" wynikami, które uzyskali:
JAKUB KOZŁOWSKI (1a) - w kategorii Junior,
JAKUB DOBRZAŃSKI (2a) - w kategorii Student
W konkursie wyróżnieni zostali:
Michał Gryniuk 1f , Jakub Podemski 1a, Mateusz Kuziak 1b Piotr Mroczko 1f, Andrzej Tyc 1a, Jakub Morawski 1a, Michalina Majewicz 1a, Filip Droździak 1f, Krzysztof Świstak 1f, Miłosz Jarzębowski 1f, Marek Hajduk 2b, Agata Wróblewska 2a, Michał Kamiński 2b, Jakub Duszeńko 3a.
Brawa dla naszych mistrzów! Zadania w konkursie wymagają dużej wiedzy matematycznej oraz tego rodzaju sprytu , na który mogą się zdobyć jedynie bystre i otwarte umysły.
 
W innych konkursach matematycznych największe brawa i wyrazy uznania należą się JAKUBOWI DOBRZAŃSKIEMU (2a), którego lista osiągnięć jest imponująca:
- VII miejsce w konkursie KOMA w grudniu 2018r,
- Zimowa Szkoła Matematyki w lutym 2019: Liga Zadaniowa - III miejsce, konkurs podsumowujący - II miejsce,
- konkurs SUDOKU (Mistrzostwa Dolnego Śląska) - VI miejsce
- Mistrzostwa Polski- III miejsce,
- Olimpiada Matematyczna - etap okręgowy,
- Mistrzostwa Polski w Grach Matematycznych i Logicznych- VI miejsce w finale,
- Olimpiada Lingwistyki Matematycznej- etap okręgowy.
Jakub jest również kapitanem drużyny naszej szkoły w Meczach Matematycznych.
 
Do grona szczególnie uzdolnionych matematycznie należy także MAREK HAJDUK, który również był w etapie okręgowym Olimpiady Matematycznej.
Do etapu okręgowego Olimpiady Lingwistyki Matematycznej zakwalifikował się w tym roku również ANDRZEJ TYC.
Nasza szkoła posiada silną drużynę startującą w Meczach Matematycznych. W tym roku rozgrywki meczowe zakończyły się dla naszej drużyny po I rundzie , wynikało to jednak z niefortunnego podziału drużyn na grupy. W skład naszej drużyny wchodzili:
Jakub Dobrzński – kapitan oraz: Andrzej Tyc 1a, Jakub Kozłowski 1a, Amelia Hebda 1a, Francisco Osuna 1b, Michał Gryniuk 1f, Kamil Włodarski 2a, Michał Zwatrzko 2a, Aleksandra Birut 2a, Agata Wróblewska 2a, Marcin Krac 2a, Marek Hajduk 2b, Paweł Prusisz 3a, Maciej Isztwan 3a." GRATULUJEMY!

 
"We wtorek 11.06 trójka naszych uczniów: Nicol Langier, Wiktoria Buczyńska oraz Wojtek Sangórski z klasy 1b wywalczyli I miejsce w Olimpiadzie Pierwszej Pomocy!!! Konkurs realizowało MCKK i było to podsumowanie wielotygodniowego projektu Starostwa Powiatowego w Lubinie: "Uczymy się ratować życie . Pierwsza pomoc przedmedyczna ". Nasza ekipa okazała się najlepsza zarówno w teście wiedzy z pierwszej pomocy jak również w konkurencjach obejmujących praktyczne udzielanie pierwszej pomocy."
BRAWO!!!
Serdecznie gratulujemy


Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information