Miniony rok szkolny był dla I LO pasmem sukcesów. W auli Leopoldina UWr Wojewoda Dolnośląski gratulował naszym olimpijczykom sukcesów na szczeblu centralnym. Znaleźliśmy się w rankingu najlepszych szkół w Polsce. Prawie połowa z Was brała udział w konkursach i olimpiadach przedmiotowych oraz zawodach sportowych. Były też wernisaże i koncerty. Odbyło się szereg wycieczek i niepowtarzalnych imprez. Oto szczegóły:

Klasy ze średnią 4 i więcej:

Id - 4.56
Ia - 4.46
IIId - 4.26
Ic - 4.25
IIIg - 4.25
IIIc 4.19
IId - 4.15
Ig - 4.13
IIa - 4.12
IIc - 4.03
IIg - 4.01

Listę najlepszych uczniów tego roku znajdziecie w Osiągnięciach (Debeściaki)

Nasi uczniowie wzięli udział w 18 olimpiadach przedmiotowych. 2 osoby doszły do szczebla centralnego:
N. Kozłowska
(IIIe) (laureatka Olimpiady Języka Rosyjskiego - 10 m. w Polsce!) 
P.Andrzejak (IIc) - finalista Olimpiady Matematycznej 

26 osób dotarło do szczebla okręgowego: 

j. angielski: P.Wróbel (IIg)
j. niemiecki: K.Dudziak (IIId)
j. francuski: A.Kopacki (IIId), P.Rodak (IIIC), P.Śledzikowska (IIIf), J. Walkowiak (IIIf),
biologia: E.Heil (IIe), K. Nowacka (IIg), P.Wróbel (IIIg), A.Zagórska (IIId),
ekologia: K.Czarcińska (Ic), B Pencakowski (IId), E.Zielińska (Id),
fizyka: A.Gierałt (Ia), P.Andrzejak (IIc),
filozofia: M.Litwin (IIg),
wiedza o prawach człowieka:: J.Hajdul (Ig), M.Wysoczańska (Ig),
teologia katolicka: M.Jakubowski (IIIA), G.Kosior (IIc), I.Staroń (If),

Wielu z Was brało udział w różnych konkursach (m.in.: recytatorskich, krajoznawczych, teatralnych, językowych, wokalnych, fotograficznych, czy gry na giełdzie papierów wartosciowych) Największe sukcesy osiągnęli:

Matematyka: P.Andrzejak (IIc) 17m., J.Wozowczyk (Ia) - 47 m. w Finałach Krajowych, a A.Gierałt(Ia) w Półfinałach w Międzynarodowych Mistrzostwach w Grach Logicznyc i Matematycznych. P.Andrzejak zakwalifikował się również do Finałów Międzynarodowych Konkursu Kangur Matematyczny w Paryżu (zawody sierpień 2008r), 10 uczniów otrzymało w tym konkursie wyróżnienie: A.Adamik (IIc), S.Białoskórski (Ia), P.Mielniczuk (Ib),M.Pieńko (IIa), M.Rudzki (Ia), A.Skrzypczak (Ia), M.Staszewski (Ib), N.Stolarska (Ia), J.Wozowczyk (Ia), P.Zimroz (Ia)

Jersz - English High Flier - Ogólnopolski Konkurs z Jęz. Angielskiego (kat. Junior i Student):
P.Tadrała (Ia) 4 m. w Polsce i i 2 m. w woj.dolnośląskim, M.Kawałkowska (Ic) 7 m. w kraju i 3 m. w woj, A.Kopacki (IIId) 26 m. w kraju i 1 m. w woj (kat. Student).

Ponadto w pierwszej dziesiątce w woj znaleźli się : M. Augustyn (IIa), B.Bartkowiak (IIa), M.Rycucki (IIId), M. Kierzkowska (IIIg), P.Świderska (Ia), J.Paszek (Ia), B.Wiśniewska (Ic), M.Pizoń (Ia) i P. Plucińska (IIg)

M. Zieliński (Ia) - 1 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. E.Altberg w Łodzi,

Natalia Trochanowska (Ia) - 1 miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Radziejowie i Grand Prix Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie,

E Zielińska (Id) - wyróżnienie w Ogólnopolskim konursie Plastycznym "Tęcza",

K. Kolada (IIId) i J. Stefaniak (IIc) - otrzymali "Srebrne Maski" w VII Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim "Adamus",

P.Śledzikowska (IIIf) - Złote Jęzory 2008, K. Kolada (IIId) Brązowe Jęzory 2008 - Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Legnicy 

M. Konik (IIg) 1 m. w kat. poezja śpiewana, a K.Kubas (IIg) 2m w kat. recytacje w XI Dolnośląskim urnieju Słowa Literatury Patritycznej i Religijnej,

P. Franczak (Id) - udział w finale XII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

SPORT 
 W rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych nasza szkoła zajęła II miejsce w powiecie lubińkim (szczegóły w osiągnięciach - sport) 

 WYCIECZKI:
W tym roku szkolnym odbyło się 30 wycieczek na terenie Lubina (wykłady, wystawy, wernisaże, itp), 47 razy wyjechaliśmy poza tere naszego miasta, odbyły się 4 wyjazdy warsztatowe (2 do Danii, 1 na Kaszubach, 1 w Karpaczu), wymiana do Niemiec, 14 wyjazdów na zajęcia z chemii i 6 razy na zajęcia z innych przedmiotów. 11 wyjazdów do teatru, opery, itp. Poza tym odbył się plener fotograficzny czy letnie warsztaty do Danii.

IMPREZY
Nasza szkoła to niepowtarzalna atmosfera, którą tworzą jej uczniowie, nauczyciele i imprezy tak dla nas charakterystyczne. W tym roku obejrzeliście kolejne przedstawienie na Dzień Nuczyciela, odbyły się Dni Kultury, Konkurs na Super klasę I, Otrzęsiny klas I, Studniówka w Książu , Konkurs fotograficzny, Drzwi Otwarte, odbyła się premiera kolejnego filmu promującego ILO p.: "Inwazja na ilo"; odwiedziło nas wielu gości.
Ponadto zorganizowaliśmy Powiatoy Konkurs Fizyczny, Powiatowe Dyktando z J. Angielskiego, Międzyszkolne Forum Ekologiczne, Maraton z Języka Angielskiego , Koncert i wiele innych...

Zapraszamy do naszej galerii i artykułów publikowanych przez cały rok na naszej stronie.

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information