ŚRODA – 16.03.2016
WYKŁADY/PREZENTACJE:
8.00 – 9.00      „Studia prawnicze, pasja i praca” – wykład otwarcia (AULA)
                       dr Mateusz Dróżdż 
                      Radca prawny, doktor nauk prawnych, pracownik akademicki, m.in. Uczelni Łazarskiego.
                      Właściciel kancelarii prawnej.

10.00 – 11.00 „Rola prawnika na dzisiejszym rynku pracy” (s.202)
                       dr Mateusz Dróżdż  – spotkanie z klasą „prawniczą” 


10.00 – 12.00  „Prawdopodobieństwo - niekochany dział matematyki.” (s.205)
                     Tomasz Foryś - wykład dla maturzystów i pasjonatów matematyki z kl I i II 

9.00 – 10.30    „Zawód archeolog – prawdy i mity” (s.120)
                      dr Joanna Porucznik - od poszukiwania skarbów po zabytki z wykopalisk 
                      Asystent w Zakładzie Historii Starożytnej w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego


8.00 - 8.50      British Culture - zajęcia w języku angielskim
                     
Rick Galvin (s.2)

9.00 - 10.30    Business Matters  - zajęcia w języku angielskim
                     Rick Galvin (s.2)

8.00 – 9.30   "Mała parada wielkich psychologów" (s.107)
                     Piotr Malski -  Popularno-naukowa prezentacja głównych założeń teorii wybranych psychologów 

WARSZTATY/PREZENTACJE:
10.55 – 14.25  USKI:  nowoczesne techniki uczenia się – 4 grupy po 45 min (s.1) 4 lekcja (osoby z listy), 5 lekcja (osoby z listy +1E)
                     - będą wyznaczone klasy (można się też zapisać indywidualnie)

10.00 – 12.00 ,,Zadowolić wszystkich - czyli jak to jest pracować w reklamie"
                      Szymon Słowikowski – pracownik(CGI Artist) w Platige Image
                      znanej na całym świecie spółki zajmującej się tworzeniem reklam, animacji filmów  - gr.1 (s.116)

9.00 – 13.00    Warsztaty z gier bitewnych (2 dni mogą być to te same osoby)
                      Wojciech Marzec, Radek Milner, Paweł Samborski
                     Członkowie Klubu Gier Bez Prądu "Odrodzenie" (max 12 os.) (Loszek)


9.00 – 12.00    „Fotografia – wszyscy kochamy światło!” (ta sama grupa przez dwa dni)
                       Karolina Madera - warsztaty fotograficzne cz.1  – 2 godziny warsztaty i 1 godzina - reportaż
                       przynosimy aparaty, smartfony, można własne prace (10-15 os.) (s.11)


8.00 – 9.00       „Liga Graczy Kopernika i e-sport” (s.116)
                         Natalia Oprządek (2f) 


8:00-11:00       Warsztaty plastyczne „Malowanie martwej natury” (s.13)
                       Ligia Dekiert i Faustyna Jałosińska (3f) 

 
11.00 – 12.00  „Warsztaty kulinarne (nauka robienia sushi) (s.103)
                      Joanna Chmielowiec – właścicielka firmy AsiaSushi 


9.50 – 11.40    ,,Jak uodpornić się na opinię otaczającego nas świata”  (s.107)
                       Piotr Wojciechowskiwarsztaty motywacyjne - dlaczego opinia może nas zatrzymywać lub napędzać
                      - jak radzić sobie ze stresem podczas  kontaktu z grupą... i nie tylko - ćwiczenia praktyczne 

8.00 – 11.30    „Budzimy emocje” (s.117)
                       Michał Satława
                      dwudniowe warsztaty teatralne prowadzone przez studenta studia aktorskiego STA w Poznaniu


8.30 – 10.30    ,,Czarne dymy nad miastem"  (s. 1)
                      Krzysztof Kołakowski, Patryk Kwapis  - Stowarzyszenie Proobronne "Tarcza"  
                       - sytuacyjny scenariusz przetrwania w oblężonym mieście.  
                       Bezpieczeństwo w nadzwyczajnych sytuacjach zagrożenia życia. 


8.00 – 10.30    Trenuj Zdrowie - grupa projektowa Olimpiady Zwolnieni z Teorii (sala gimnastyczna)
                       - warsztaty dancehall'u oraz karate. Po treningu przygotowany będzie zdrowy poczęstunek
                       oraz prezentacja soków regenerujących z owoców noni (sala gimnastyczna)

IMPREZY TOWARZYSZĄCE
9.00 – 13.00    MORINDA (gabinet pielęgniarki) 
                      Wystawa:  "Cukier jest zły" podtytuł "Co robisz ze swoim cukrem?" (k. wodopoju)
                      pomiar wieku biologicznego – dzień 1 

8.00 – 10.00    Vega Compassion - przekąski, przepisy - grupa projektowa Olimpiady Zwolnieni z Teorii
                      Chwalaczyńska Wiktoria, Geniusz Patrycja, Stanowska Gabriela (korytarz)

12.00 - 14.00  SCENA DLA KAŻDEGO (ZGŁOSZONYCH 28 występów) AULA
                     – konkurs talentów Kopernika o tytuł artystycznej indywidualności  2016 roku.



CZWARTEK - 17.03. 2016 r.

WYKŁADY/PROJEKTY
8.00 – 9.30      „Czy dopalacze ryją beret?” (wyznaczone klasy i indywidualne zapisy) AULA
                        dr Jacek Jazy - ordynator oddziału psychiatrycznego w legnickim szpitalu 


9.50 – 10.50    Zdrowe żywienie a profilaktyka raka (wyznaczone klasy i indywidualne zapisy) (118)
                     Agata Banaszak, dietetyk w  poradni "NaturHouse" 
                     Spotkanie jest realizowane w ramach projektu " NieKarmRaka" na Olimpiadę Zwolnieni z Teorii

9.45 – 11.30   „Budowanie pewności siebie
                       odnajdywanie swojej motywacji - sposoby radzenia sobie ze stresem” AULA
                      Małgorzata Stanberg - Elbanna  -  coach
                      Spotkanie jest realizowane w ramach projektu "GoForYourself" Olimpiady Zwolnieni z Teorii 

 

11.00 – 11.45 "TruAge - cała wiedza, jak żyć zdrowo, dłużej, młodziej i szczęśliwie." (s.120)
                      (wyznaczone klasy i indywidualne zapisy) (aula) przedstawiciel z firmy Morinda
                      Spotkanie jest realizowane w ramach projektu "Trenuj Zdrowie" Olimpiady Zwolnieni z Teorii

 12.00 – 12.45 Projekt SPATIUM (wyznaczone klasy i indywidualne zapisy) AULA
                    wykład: Wielka, nieznana przestrzeń – czyli co kryje przed nami wszechświat:
                    Spotkanie jest realizowane w ramach projektu "Spatium" Olimpiady Zwolnieni z Teorii


13.30 – 14.15   „MuraLove Miasto – o muralach i nie tylko” AULA
                       Michał Narewski  - historyk sztuki, artysta 

 

WARSZTATY/PROJEKTY        
10.00 – 12.00  "Zadowolić wszystkich - czyli jak to jest pracować w reklamie" gr. 2 (do 25 osób)
                       
Szymon Słowikowski – pracownik(CGI Artist) w Platige Image
                       znanej na całym świecie spółki zajmującej się tworzeniem reklam, animacji i filmów.  (s. 116)

 

9.00  - 12.00   Warsztaty z gier bitewnych - (LOSZEK)
                     
Wojciech Marzec, Radek Milner, Paweł Samborski
                    Członkowie Klubu Gier Bez Prądu "Odrodzenie" 


10.00 – 13.00  „Fotografia – wszyscy kochamy światło” (s.11)
                     
Karolina Madera - warsztaty fotograficzne cz.2 - ta sama grupa przez dwa dni 
                       przynosimy aparaty, smartfony, można własne prace


10.00 – 13.00   Warsztaty plastyczne cz.2 - Grafika na koszulkach (s.13)
                       
Ligia Dekiert i Faustyna Jałosińska (3f) - przynosimy własne koszulki


8.00 – 11.00    „Budzimy emocje” (s.117)
                       
Michał Satława - dwudniowe warsztaty teatralne – cd. 

9.00 – 13.00    ,,Robimy hit - produkcja muzyki od pomysłu do utworu" (s.107)
                        Patryk Ryś  - z wykształcenia anglista, z zamiłowania muzyk multiinstrumentalista.
                        Uczestnicy mogą przynieść własne pomysły, melodie, zarysy piosenek - zostaną wcielone w życie.
                        Będzie można nagrać wokale i sample do piosenek, nad którymi będzie pracować grupa.


9.00 – 10.30    ,,Oceanografia - jak połączyć pasję z pracą marzeń"  - (s.120)
                        Paulina Kondraciuk i Marta Konieczna 



8.00 – 9.30      Warsztaty kulinarne – psychodietetyka
                      Justyna Jazy – nauczyciel biologii, psychodietetyk (s.123)


9.00 – 14.30*  „Biologiczne Kasyno Professional” – *grupy klas biol-chem  po 45 minut (s. 305)
                      4lekcja - 3D, 5 lekcja - 1D, 6 lekcja - 2D
                       
Sandra Chudak i Koło Naukowe SOWA UWr
                       Uczniowie pod okiem krupierów mogą zagrać w biologicznym kasynie w gry: 
                       np. „Biologiczne domino”, „Taboo”, „Piotruś”, „Układ  krwionośny” czy „Rozwój prenatalny” (s. 305)


                       CrossFit Lubin (sala gimnastyczna)
10.00 - 10.30    CrossFit (Grzesiek)

10.30 - 11.00    Street Workout (Łukasz)

11.00 - 11.30    Mobility (Monika)

 

9.00 – 12.00    „Pierwsza Pomoc – nie bój się pomagać”
                      Mateusz Gil, Adam Kowalski - (część teoretyczna i praktyczna) (maks. 20-25 os) (s.2)


12.00 – 13.00  „Jak przygotować się do FCE” (s.119)
                     Zajęcia poprowadzi koordynator British Council - Centrum Edukacji Fisher Legnica 


10.00 – 14.30  CASHFLOW (s.103)
                      Edukacyjna gra bussinesowa 
                      Projekt realizowany z Bankiem Zachodnim


12.00 – 13.00  Jak przygotować się do egzaminów na ASP (s.102)
                      
Patrycja Braziuk  - studiuje projektowanie graficzne na ASP we Wrocławiu 
                      O tym jak przygotować się do egzaminów na ASP i jak wyglądają studia.


11.30 – 13.30  Warsztaty taneczne – bboying-u, hip hop-u (sala gimnastyczna)
                     
Dawid Mykietyszyn, Michał Poręba - członkowie ekipy PARAGRAF. 

IMPREZY TOWARZYSZĄCE
8.00- 10.00     Kangur Matematyczny (s.206, 207)
                      konkurs 

9.00 – 13.00    Pomiar wieku biologicznego
                      dzień 2 -  MORINDA (gabinet pielęgniarki)

 

PIĄTEK - 18.03.2016
WYKŁADY/PREZENTACJE
8.00 -  9.00     Spotkanie z Katarzyną Ratajczyk  (wyznaczone klasy i indywidualne zapisy)
                      Autorka książki:
                     „Niezniszczalne. Prawdziwe opowieści  przedsiębiorczych kobiet, czyli czego uczy nas porażka” (aula)


9.30 – 11.00    Wykład z Anatomii (wyznaczone klasy i indywidualne zapisy) AULA
                     
doc. dr Ryszard Jasiński 
                      pracownik Zakładu Fizjoterapii i Terapii Zajęciowej w Medycynie Zabiegowej i Onkologii
                      - Wydz. Fizjoterapii AWF we Wrocławiu.
                       "Układ Ruchu: - bierny układ ruchu: podział i funkcja kości, rodzaje połączeń kości,
                      - czynny układ ruchu: podział i budowa mięśni, funkcja mięśni"


12.00 – 13.00  "Czy da się zrozumieć mechanikę kwantową?" (s.212) 
                       
prof. Janusz Marek Pawlikowski 
                        - doktoryzował się z fizyki cienkich warstw półprzewodnikowych
                        - habilitował z fizyki ciała stałego.
                        Opublikował ponad 150 prac w czasopismach o światowym zasięgu. 

WARSZTATY/PREZENTACJE
9.30 – 11.00     Akademia Epsilon – warsztaty ROBOTYKI - grupa 1 - maks. 18 os. (s.205)
11.30 – 13.00   Akademia Epsilon – warsztaty ROBOTYKI - grupa 2 - maks 18 os (s. 205)
                       Po raz trzeci zapraszamy na bardzo popularne wśród naszych uczniów
                      warsztaty prowadzone przez specjalistów z Akademii Epsilon


9.00 – 12.00      „Poczucie własnej wartości z elementami komunikacji” (s.213)
                         
Magdalena Michalska - psycholog, pedagog, trener.
                         Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, gdzie mieszka i pracuje
                         Kierunek społeczna psychologia kliniczna. Współpracuje z wieloma instytucjami.

10.00 – 11.00    Jak napisać i wydać swoja książkę (czytelnia)
                        Katarzyna Ratajczyk - spotkanie z pisarką - o tym jak przelać pomysł książki na papier. (czytelnia)


                      „Piłka FIT BALL”  
8.15 – 9.00       Arleta Kowalska – grupa 1 (16 osób) (s. gimnastyczna)
9.15 – 10.00     Arleta Kowalska - grupa 2 (16 osób)  (s. gimnastyczna)
                       Zajęcia, których motywem przewodnim jest piłka o średnicy od 45–75 cm.
                       Fit ball pomaga m.in. wzmacniać mięśnie, rozluźniać je, masować, korygować wady postawy
                       oraz leczyć bóle kręgosłupa.

9.00 – 10.00    „Przegląd twórczości”  (s.117)
                       Maja Szerel, Karina Gorzkowska – absolwentki Krakowskich Szkół Artystycznych 
                      Artystki ukażą całą swoją dotychczasową twórczość w różnych dziedzinach fotografii oraz sztuki.
                      Będzie można zobaczyć i porozmawiać o fotografii modowej, eksperymentalnej, reklamowej,
                      tradycyjnej oraz technikach szlachetnych, a także zobaczyć krótkie animacje i filmiki.

10.30 – 12.00   „ Kreatywność w fotografii” - warsztaty artystyczne (s.117)
                       Maja Szerel, Karina Gorzkowska 
                       Warsztaty mają na celu nauczyć się kreatywnego myślenia w fotografii
                       oraz świadomej manipulacji obrazem. 


9.00 – 11.00    ,,Zadowolić wszystkich - czyli jak to jest pracować w reklamie" -  gr. 3 (s.116)
                     
Szymon Słowikowski – pracownik(CGI Artist) w Platige Image 
                      znanej na całym świecie spółki zajmującej się tworzeniem reklam, animacji i filmów.


10.30 – 12.30    Krav Maga - Samoobrona dla każdego (sala gimnastyczna)
                       
Agnieszka Kazimierów (stopień G1) i  Bartosz Chilkiewicz
                        sztuki walki (sala gimnastyczna)


9.00 – 11.00     „Dlaczego podróże kształcą” - turystyka/ psychologia podróżowania (s.120)
                       
Jakub Tkaczyk - absolwent I LO
                       student V-go roku psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim.
                       Na własnym przykładzie opowie jak podróże rozwijają,
                       które teorie psychologiczne znajdują zastosowanie w kontekście podróżowania:
                       np. potrzeby wg. Maslowa, czy pojęcie "flow" w kontekście rozwijania pasji.


9.30 – 11.00     Marzenia, cel, realizacja (s.123)
                       
Wojciech Wdowiak - absolwent I LO
                      Studiował na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu,
                      zdobył dyplom MBA na EADA Business School i AMP na IESE Business School w  Barcelonie.
                      Jest również doktorantem w dziedzinie zarządzania na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie
                      z zakresu marketingu mobilnego.
                     

9. 30 - 11.00    „Burza w mózgu, czyli frustrująca przyjaźń z Małym Głodem” (s.119)
                        Bartek Grędysa - pracuje w branży reklamowej wymyśla reklamy w agencji Y&R
                        Przez co musi przejść kreatywny w agencji reklamowej, aby pomysł zmienił się w to, co można zobaczyć na ekranie.


 
8.00 – 11.00     Warsztaty „Wyklejanie filozofii Tożsamość” (s.118)
                   
   Ada Augustyniak - ukończyła filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie jest obecnie lektorką chińskiego.
                      „Zapraszam na warsztaty poszerzania świadomości autorską metodą filozofii praktycznej.
                      Będziemy rozmawiać, wyklejać i odklejać przekonania, które nawarstwiły się podczas życia w kulturze"
                

11.15 – 12.15  JAK TRUDNY JEST JĘZYK CHIŃSKI?” (s.118)
                     
Ada Augustyniak (s.118)
                      wprowadzenie do nauki języka chińskiego

 

8.00 – 11.00    Warsztaty „Tworzenie biżuterii z żywych kwiatów” (s.121))
                       
Teresa Menzler  
                      uczestnicy stworzą oryginalną biżuterię z żywych kwiatów,
                      która zostanie zaprezentowana podczas pokazu mody na Gali


12.00 – 14.00  GALA DNI KULTURY:
12.00 - 12.30   Konkurs Runway, Pokaz Mody Misja Wizerunek
ok. 13.00        Wręczenie nagród wszystkich konkursów XIV DK

IMPREZY TOWARZYSZĄCE
9.00 – 13.00 – pomiar wieku biologicznego – MORINDA cz. 3
                    (podczas Gali 3 osoby z najniższym wiekiem biologicznym spośród przebadanych otrzymają upominki od firmy MORINDA)

 

 

 

 

 

 

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information