Dni Kultury to projekt, który jest realizowany w naszej szkole od 14 lat. Jego celem jest rozwijanie talentów, kształtowanie aktywnej i twórczej postawy, prezentacja dorobku uczniów, nauczycieli i absolwentów uczniom I LO. Całość wpisuje się doskonale w wytyczne i priorytety Ministra Edukacji na ten rok, który został nazwany "Rokiem Otwartej Szkoły". Taką z pewnością jest I LO. Dni Kultury - to już od kilku lat nasz szkolny festiwal nauki - stąd nazwa naszej imprezy została rozwinięta:
Dni Kultury W I LO - UCZYMY, INSPIRUJEMY , POSZERZAMY HORYZONTY.
W dniach 16-18 marca I LO było czymś więcej niż tylko szkołą - staliśmy się miejscem spotkań, warsztatów i dyskusji. Była to doskonała okazja, aby zobaczyć i posłuchać uzdolnionych uczniów i absolwentów, którzy pasjonują się nauką , psychologią, teatrem, filmem, fotografią, malarstwem czy modą . W ten sposób nie tylko promujemy talenty, ale często je odkrywamy.
Od czterech lat program Dni Kultury został rozszerzony o bogatą ofertę warsztatów tematycznych, prowadzonych przez uczniów, nauczycieli, absolwentów i zaproszonych gości – sympatyków Kopernika. W tegorocznej edycji Dni Kultury, odbyło się ponad 40 warsztatów, wykładów i spotkań tematycznych. Tańczyliśmy, robiliśmy sushi, biżuterię z prawdziwych kwiatów, 181 osób zmierzyło wiek biologiczny, graliśmy w gry bitewne na makietach, malowaliśmy koszulki i martwą naturę.
Ogromnym sukcesem kilkunastu edycji Dni Kultury są kariery naukowe, biznesowe, aktorskie, wokalne, artystyczne, taneczne i osobiste naszych absolwentów, którzy tu stawiali swoje pierwsze kroki i którzy chętnie wracają, aby dzielić się swoimi doświadczeniami i pasją z młodszymi kolegami.
Dni Kultury w I LO stały się imprezą środowiskową, w której udział bierze nie tylko cała społeczność uczniowska naszej szkoły ale wielu absolwentów i rodziców. W tym roku wśród zaproszonych gości jest 3 nauczycieli, 2 rodziców, 21 absolwentów i kilkunastu uczniów. Nie musimy wyjeżdżać na festiwal nauki – festiwal przyjeżdża do nas – gościliśmy np kilku doktorów, profesora zwyczajnego, lektorkę języka chińskiego UJ, radcę prawnego, dyrektorów firm, copywritera, pisarkę, speców od efektów specjalnych i obronności – a wszystkich łączy jedno – ogromna pasja do tego co robią i chęć dzielenia się tym z innymi i za to wszystkim dziękujemy!
Podczas Gali DK– 18 marca zostały rozstrzygnięte wszystkie konkursy- ogólnopolski konkurs fotograficzny "Piękno", konkursu na Indywidualność Artystyczną Sceny Dla Każdego i wyłoniliśmy zwycięzcę konkursu modowego Runway, gry businessowej Cashflow. Do naszego rozległego projektu dołączyli w tym roku uczniowie realizujący niesamowite projekty w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii: Spatium, Misja Wizerunek, Nie karm Raka, Trenuj Zdrowie. Cieszymy się, że zarażamy działaniem innych i jesteśmy ciekawi jak rozwiną się te wszystkie talenty!
O naszych gościach i programie pisaliśmy wcześniej. zostaje nam więc WSZYSTKIM GORĄCO PODZIĘKOWAĆ za udział i mamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze nie raz!
Zobacz zdjęcia: DZIEŃ 1, DZIEŃ 2, DZIEŃ 3 i artykuł na stronie miasta (z dnia 1) oraz wyniki wszystkich konkursów XIV DK. 

 

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information