Przedstawiamy krótki opis kolejnego z tegorocznych projektów ZWzT, który realizowany jest przez uczniów naszej szkoły. Mentorką i opiekunką Olimpiady w I LO jest Pani Mariola Lech, która już dwukrotnie poprowadziła Kopernika na szczyt w rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości. Faktycznie, kompetencje i umiejętności nabywane w trakcie pracy w grupach projektowych są nieocenione!
SaveME:
"W naszym mieście realizowany jest projekt społeczny SaveMe dotyczący uzależnienia od urządzeń elektronicznych wśród dzieci i młodzieży. Jak sama nazwa wskazuje, „ocal mnie” jest apelem o ostrożność i zwrócenie uwagi na szerzący się problem. Inicjatywa realizowana jest przez pięcioro uczniów naszej szkoły w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady „Zwolnieni z teorii”. W skład grupy wchodzą uczniowie klasy 1a: Ola Franas, Karolina Zawadzka, Marcel Domnik, Kuba Lis oraz Igor Lech. Pomysł na temat projektu przyszedł spontanicznie, ponieważ każde z nich posiada młodsze rodzeństwo i niepokoi się, co może się stać, jeśli nikt nie zacznie działać. Projekt zrealizowany został w trzech etapach w SP nr 14 w Lubinie. Na początku do rodziców dzieci została wysłana prezentacja informacyjna, zawierająca m.in. wyniki przeprowadzonej przez zespół ankiety. Następnie podobną prezentację grupa przedstawiła dzieciom. W ostatnim etapie zostały przeprowadzone warsztaty z tańca, piłki nożnej (pojawili się na nich dwaj piłkarze Zagłębia Lubin – Dominik Hładun oraz Bartek Slisz), grania w planszówki wraz z firmą Planszowisko z Legnicy (dzięki pomocy niezastąpionego Michała Andrzejewskiego) oraz „zwykłych” zabaw. Dzieci bawiły się świetnie, poznały problem oraz jego rozwiązania i kto wie - może z tej małej iskry rozpali się w kimś wielki płomień?"

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information