"W miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Szpadzie mężczyzn i kobiet w Radlinie . W kategorii dziewcząt wystartowało sto sześć zawodniczek . Wśród lubinianek najlepiej zaprezentowała się Gloria Klughardt (1d), która wywalczyła III miejsce. W drodze na podium, pokonała wicemistrzynię świata z ubiegłego roku. Wśród chłopców najlepszy wynik zanotował Tomasz Kałuziński, uczeń (2a), który zajął w finale VI miejsce . W zawodach drużynowych lubinianki w składzie Gloria Klughardt (1d), Martyna Jakubowska (3c) i Paulina Skiba zanotowały bardzo dobry wynik - V miejsce na 18 startujących drużyn."