5 października obchodziliśmy jubileusz 70-lecia istnienia naszej szkoły. Był to niezwykły dzień, który rozpoczął się wspólnym okolicznościowym zdjęciem społeczności Kopernika. Następnie w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej odbyła się msza pod przewodnictwem Bp Marka Mendyka, po której wraz ze sztandarem szkoły w akompaniamecie werbla przeszliśmy do szkolnej auli. Prowadzący uroczystość p. Małgorzta Wójcik i p. Stanisław Lis przywitali gości, ktrórzy zaszczycili nas swoją obecnością, byli to m.in:
Jego Ekscelencja Biskup Marek Mendyk,
Prezydent Lubina Pan Robert Raczyński,
Starosta Powiatu Lubińskiego Pan Adam Myrda, 
Dolnośląski Kurator Oświaty Pan Roman Kowalczyk, 
Przewodnicząca Rady Powiatu Pani Jadwiga Musiał,
Przewodnicząca Rady Miasta Pani Bogusława Potocka,
Naczelnik Wydziału Edukacji i Administarcji Pan Andrzej Pudełko,
Dyrektorzy polacówek oświatowych i związków zawodowych.
Na uroczystości oczywiście nie mogło zabraknąć byłej dyrektor I LO Pani Barbary Tokarskiej, emerytowanych nauczycieli, grona nauczycielskiego oraz absolwentów. Uroczysta akademia rozpoczęła się występem naszego ucznia Krzysztofa Polańskiego.
W części oficjalnej dyrektor Jóżef Marciniszyn rozpoczął akademię cytując przemówienie inauguracyjne z 1948r pierwszego dyrektora szkoły Pana Jana Początka, co było niezwykłym przeżyciem dla pierwszego absolwenta Kopernika, obecnego na uroczystości pana Jana Kolaczka. Zacytowane fragmenty przemówienie z 1948 (z domowego archiwum Jadwigi Początek) były tak uniwersalne, że każdy obecny mógł się z nimi identyfikować:
„Rozpoczynając rok szkolny 1948/49 witam najserdeczniej gości …., grono nauczycielskie i Was droga młodzieży. Władzom szkolnym z tego miejsca składam szczególne podziękowanie za rozbudowę naszej szkoły do stopnia pełnej szkoły ogólnokształcącej, która wreszcie umożliwi korzystanie z nauki klasie najbiedniejszej, w przeszłości pomijanej, to jest klasie robotniczej i chłopskiej. (...)
Uczcie się więc, uczcie się dużo, bo w ten sposób tylko będziecie mogli kiedyś po nas stanowić o naszej ojczyźnie, a obecnie przez naukę i pracę dołożycie wiele cegiełek w odbudowę wielkiego dzieła, w odbudowę Polski ."

Dyrektor podziękował również wszystkim, którzy przez lata wspierali i sprzyjali naszemu liceum, wręczając im pamiątkowe tabliczki "Przyjaciela Szkoły", otrzymali je (przedstawiamy w porządku alfabetycznym):
Pan Grzegorz Buras, Prezes Autocentrym VICTORIA w Lubinie,
Pan Andrzej Chyra - absolwent, członek Komitetu Honorowego,
Pan Tomasz Górzyński, firma RAG Lubin,
Pan Krzysztof Komornicki,
Pan Grzegorz Kubacki,
Pan Piotr Midziak, Prezes RCS Lubin,
Pan Adam Opatowicz - absolwent, członek Komitetu Honorowego
Pani Renata Szwebs,
Pan Jarosław Twardowski, Prezes Fundacji KGHM Polska Miedź,
Pan Adrian Włodarczak,
Pan Kazimierz Ziółkowski, Prezes PKS Lubin.
Całość zakończył występ naszej absolwentki, znanej w Europie sopranistki Pani Beaty Dunin - Wąsowicz.
Po akademii wszyscy zostali zaproszeni do udziału w zwiedzaniu szkoły i poczęstunku w klubie LOSZEK. 
Na tym jednak nie zakończył sie program obchodów 70-lecia. O godz. 19.00  w hali RCS w LUbinie spotkało się ponad 550 absolwentów i sympatyków Kopernika, którzy do białego rana bawili się na Balu Absolwenta. Wrażenia z balu można śledzić na profilach fb uczestników, którzy podkreślają niesamowitą atmosferę i możliwość spotkania wielu pokoleń uczniów Kopernika od 1951 do 2014 r. To był niezwykły, pełen wzruszeń i wrażeń dzień. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w przygotowania do jubileuszu. Szczególne podziękowania składa dyrektor pracownikom zaangażowanym w organizację tak dużego przedsięwzięcia.
Organizator Balu: I LO I Rada Rodziców przy I LO,
miejsce: Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie,
Dekoracja hali - p. Magdalena  Zając "Wena" (Spalona)
DJ, oprawa techniczna/swiatła - Pan Arek Elertowicz (RCS),
Catering: Piekielna Kura Lubin,
Gościnnie wystąpili artyści z Warszawy:
Old Jazz Band w składzie: p.Zbigniew Konopczyński (puzon), p. Paweł Tartanus (banjo i śpiew), p. Florian Ciborowski (kontrabas), p. Adam Kupiec (trąbka).
Saksofonista - p. Kacper Duraj,
Autorem znaku graficznego 70 - lecia jest Marek Skoneczny (3b).
Dziękujemy!!!! CDN...
Zobacz zdjęcia i artykuł na stronie miasta.

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information