20 czerwca w Warszawie odbył się Wielki Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii, w której uczniowie zdobywają kompetencje przyszłości takie jak: współpraca, komunikacja, czy przywództwo w trakcie realizacji własnych projektów społecznościowych. Uczestnicy Olimpiady nie tylko walczą o trofeum, którym jest tzw "Srebrny lub Złoty Wilk" wręczany za najlepsze projekty w regionie i kraju w poszczególnych kategoriach, ale przede wszystkim zyskują oromne doświadczenie w pracy projektowej. Najcenniejszą zdobyczą tej niezwykłej olimpiady jest właśnie sam projekt, którego ukończenie - dotarcie do Finału - jest konktretną zmianą społeczną - i nawet jeśli była to najprostsza inicjatywa, to jeśli zmieniła nasze otoczenie na lepsze, spełniła swoją rolę. Każdy finalista zdobywa również bardzo cenny Międzynarodowy Certyfikat Zarządzania Projektami. Na podstawie wyników Olimpiady Zwolnieni z Teorii tworzony jest Ogólnopolski Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości, w którym nasza szkoła zajęła II miejsce w kraju! Jesteśmy ogromnie dumni z naszych uczniów, ich kreatywności, przedsiębiorczości i wytrwałości w dążeniu do celu! Ten ogromny sukces szkoły nie byłby możliwy bez opiekuna Olimpiady Pani Marioli Lech i przychylności dyrektora szkoły, który podkreśla, jak bardzo zaangażowanie uczniów w ZWzT podnosi ich kompetencje i poszerza horyzonty. Kopernik od dwóch lat jest w ścisłej czołówce Rankingu (w 2017 r byśmy najlepszą szkołą w Polsce!) 
20 czerwca podczas finałowej Gali dyrektor szkoły Józef Marciniszyn odebrał dyplom Szkoły Kompetencji Przyszłości z rąk Wicepremiera, Ministra Nauki  Szkolnictwa  Wyższego Jarosława Gowina oraz kapituły ZWzT. W 2018 I LO rywalizowało z ponad 900 szkołami z całej Polski, a w realizację projektów, które dotarły do Finału było zaangażowanych ponad 6000 uczniów. I LO jest wyróżniane i podawane za przykład aktywności i dużej liczby projektów, które są finalizowane. W tym roku grupa projektowa TeEvents zdobyła SREBRNEGO WILKA i dotarła do półfinału towarzyszacego ZWzT konkursu "Pitch Contest". Gratulujemy dziewczynom z TeEvents, wszystkim pozostałym zespołom, opiekunowi oraz dyrektorowi I LO!
Już myślimy o kolejnej edycji ZWzT!!! Zobacz jak inni z nas czerpią - artykuł 


Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information