Przedstawiamy kolejny z tegorocznych zespołów projektowych olimpiady ZWzT. Z ogromną uwagą i zaciekawieniem przyglądamy się wszystkim tegporocznym grupom, bo jak wiadomo nasza szkoła przoduje w ilości sfinalizowanych projektów, które co roku zaskakują nas oryginalnoscią i rozmachem! Oto kolejny projekt, który z pewnością zasługuje na rozpropagowanie - bo pomysł jest przedni, a potrzeba autentyczna! Gratulujemy pomysłu, trzymamy kciuki i życzymu Wilka!  Projekt tworzą uczniowe klasy I b: Maciek Bobowski, Marta Walczak, Alice Ikoniak, Magda Demczak  i Paulina Kucharczyk.

,,Pads for us" to projekt grupy uczniów I LO w ramach ogólnopolskiej olimpiady ,,Zwolnieni z Teorii". Celem projektu jest wprowadzenie darmowych środków menstruacyjnych w damskich ubikacjach instytucji publicznych naszego miasta, z których skorzystać może każda kobieta. Zespół zapewnia pudełeczko oraz jego regularne wyposażenie przez pełen miesiąc (co 2/3 dni) dzięki wsparciu sponsorów.Przez ten czas pokazujemy, że to nic trudnego, skoro radzi sobie z tym grupa nastolatków. Projekt działa prężnie już od kilku tygodni. I choć odradzano nam jego realizację nie daliśmy za wygraną. Już w kilkunastu instytucjach można korzystać z naszych pudełeczek. Są to m.in. lubińskie licea, restauracje, kawiarnie, miejsca rozrywki. Odzew wsród mieszkanek jest wspaniały, same nawet dokładają swoje własne podpaski/tampony. Nie odnotowaliśmy przypadków dewastacji. Panie, niezależnie od wieku, bardzo pozytywnie reagują na widok naszego projektu. Dostajemy również wiele wiadomości pełnych podziękowań i gratuacji za to, że wreszcie ktoś pomyślał o tak podstawowych potrzebach. Niektórzy mają jeszcze objekcje przed korzystaniem z pudełka, ale staramy się pomóc im przełamać tą barierę organizując liczne akcje promocyjne. Nie odkryliśmy niczego nowego. Na zachodzie darmowe środki menstruacyjne są dostępne niemal na każdym kroku. Teraz przyszła pora na Lubin. Mamy nadzieję, że projekt ,,Pads for us" zostanie w naszym mieście na dłużej, a instytucje dalej będą uzupełniać pudełka regularnie bez naszej pomocy. Oczywiście, jesteśmy otwarci na propozycje lubinianek oraz partnerskich instytucji. Możemy dowolnie zmodyfikować pudełko zgodnie z życzeniem instytucji (kolor, naklejka z logo instytucji na pudełku, itp.) Projekt jest ciągle realizowany, co oznacza, że wkrótce pojawi się w innych partnerskich instytucjach. Jeśli po zakończeniu okresu naszego uzupełniania dostaną nam środki menstruacyjne rozdzielimy je między partnerskie instytucje, aby same mogły je uzupełniać. Nasza praca na rzecz projektu jest dobrowolna i charytatywna, aby akcja była utrzymana na jak najwyższym poziomie potrzebujemy wsparcia finansowego sponsorów. Więcej informacji i aktualności na Facebooku projektu. Zobacz też artykuł na GIRLS ROOM.


Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information