"Po raz czwarty w historii Dolnośląskich Meczów Matematycznych dotarliśmy do rozgrywki finałowej.Ostatni mecz rundy półfinałowej (10.04), który rozegraliśmy z I Liceum Ogólnokształcącym z Bolesławca, goszcząc przeciwników w naszej szkole, zakończył się zwycięstwem naszej drużyny (41:7).
W ten sposób nasi zawodnicy wywalczyli I miejsce w grupie półfinałowej (do której należą również I LO z Głogowa i II LO z Dzierżoniowa) i zagwarantowali sobie udział w rubdzie finałowej, która odbędzie się pod koniec maja w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego.
Na razie nieznany jest jeszcze przeciwnik, z którym przyjdzie się zmierzyć naszym matematykom. Żaden z dotychczasowych finałów (w 2010/2011 z III LO z Wrocławia, w 2013/2014 z III LO z Opola i w 2016/2018 z III LO z Wrocławia) nie został wygrany przez naszych reprezentantów, ale tym razem mamy realną szansę i wielką nadzieję wreszcie stanąć na najwyższym podium.
W skład drużyny tym razem weszli: Kamil Błachuta (kapitan), Jakub Dobrzański, Marek Hajduk, Maciej Isztwan, Jakub Mazurowski, Paweł Prucnal, Paweł Prusisz, Dominika Skórko, Kamil Włodarski, Michał Zwatrzko, drużynę wspierały (ale też oceniały w meczu): Renata Nowakowska i Lucyna Krawiec".
GRATULUJEMY I TRZYMAMY KCIUKI!!!


Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information