Jutro rozpoczynamy szesnastą edycję Dni Kultury w I LO. Jesteśy dumni z rozmachu i różnorodności, jaką udało nam się stworzyć. Od kilku już lat DK to nasz Festiwal Nauki i Kultury. W tym roku mamy przyjemność zaprosić naszych uczniów na 50 warsztatów, wykładów i spotkań z zaproszonymi gośćmi. Są nimi nasi absolwenci, nauczyciele, uczniowie oraz sympatycy Kopernika. Tak więc uczestnicy DK będą mieli niepowtarzalna okazję, nie ruszając się ze szkoły, posłuchać wykładów specjalistów z różnych dziedziń: od psychatrii po język chiński, bowiem zakres zajęć w 2018 roku obejmuje m.in.: wykłady i warsztaty z literatury, fotografii, filmoznawstwa, ekonomii, filozofii, zdrowego odżywiania, przedsiębiorczości, biznesu, sinologii, islamu, prawa, psychologii, sztuki autoprezentacji, aktorstwa, tworzenia studia nagrań, tańca, gier, fantastyki, brydża, liczby pi, programowania, myślenia strategicznego czy linorytu… jak widać jesteśmy dosyć elastyczni!
Motto DK: Uczymy, Inspirujemy, Poszerzamy Horyzonty to nie tylko slogan to nasza szkolna rzeczywistość!
Życzymy wszystkim wspaniałych wrażeń i inspiracji na przyszłość!
Zobacz: KTO na XVI DK, program XVI DK.

2
1 marca to nie tylko pierwszy dzień Dni Kultury ale również pierwszy dzień wiosny, pielgrzymka maturzystów do Częstochowy i Światowy Dzień Zespołu Downa. Przyłączamy się do światowych obchodów, do których "potrzebujemy tylko dwie różne skarpetki. Zakłada się je na cześć osób z zespołem Downa, które mają 3. chromosom w 21. genie nie do pary. Zdjęcia w kolorowych skarpetkach oznaczaj #WDSD (World Down Syndrom Day). Liczymy na Was!!!"
UWAGA - robimy zdjęcia na warsztatach i w auli! Pokażmy,że wspieramy akcję!!!

 

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information